Ovechkin přeskočil Gordie Howea, historie střelců v ohrožení

25. 12. 2022, 10:00 » Novinky - Autor: Pavel Nadrchal

Alexander Ovechkin napsal jednu z nejvýraznějších kariér v historii NHL a v pátek přidal další milník do své sbírky. Sedmatřicetiletý hráč vstřelil svůj 801. a 802. gól v kariéře. Stalo se tak během domácího vítězství Washingtonu Capitals proti Winnipeg Jets 4:1. Místo - Capital One Arena, čímž vyrovnal a poté přeskočil legendárního Gordie Howea v historickém bodování střelců NHL.

Ovechkin dal Caps vedení 1:0 rychlým úderem v první třetině, než přidal na konci třetí třetiny branku do prázdné branky, aby si druhé místo v historické tabulce přivlastnil.

Ovechkin nyní zaostává pouze za Waynem Gretzkym, který ve své kariéře nastřílel 894 gólů. Gretzky je také historickým lídrem v počtu asistencí s 1963, což je o více než 700 více než další hráč na seznamu, Ron Francis (1249). Ruský útočník se s pouhými 649 asistencemi v kariéře nepřiblížil ani jednomu z hráčů v této kategorii.

Alex Ovechkin
ALEX OVECHKIN WSH
Levé křídlo
Kariérní statistiky
GP: 1310 | G: 802 | A: 649 | Body: 1451
Střely: 6218 | +/-: 79
Pokud jde o to, zda by mohl dohonit Gretzkyho v gólech, tato otázka je stále legitimní. S Capitals má smlouvu až do sezóny 2025-26 a 12krát ve své kariéře vstřelil 46 nebo více gólů za sezónu, včetně 50 v loňském roce a nyní ve 36 zápasech má již 22 branek.

Není tedy vyloučeno, že by mohl Ovechkin dohnat Gretzkyho ještě při současné smlouvě. Je však jasné, že čas se nezastaví a Ovechkin takto produktivní nebude každou sezónu a jeho efektivita se začne zpomalovat. A nebo se také může rozhodnout pověsit brusle na hřebík a odejít do hokejového důchodu.

"Pravděpodobně mě už nikdy neuvidíte na ledě," vtipkoval během rozhovoru pro ESPN v roce 2019 na otázku, co by udělal, kdyby překonal Gretzkého rekord.