One Man Show vo Phoenixe

14. 11. 2010, 09:00 » Review - Autor: Erik Nagy

Ray Whitney vo veku 38 rokov vyvádza na ľade ako taký mladík. Jeho 3 góly a 2 asistencie ho jednoznačne pasujú za hviezdu dnešnej noci. Okrem neho hviezdili ešte Malkin a Plekanec. Malkin sa blysol hetrikom, Plekanec gólom a troma asistenciami. NY Islanders si pripísali už desiatu prehru v rade, v zápase Caroliny opat padalo veľa gólov.

BOSTON - OTTAWA 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

V zápase Bostonu s Ottawou sa už vo štvrtej minúte predviedli v pästnej výmene názorov domáci kapitán Zdeno Chára a hosťujúci Chris Neil. Chára mal mierne na vrch, na body vyhral iba 1-0, po prvom presnom zásahu, mierenom na hlavu, sa však pošmykol, spadol na ľad a bitka tak žiaľ ďalej nepokračovala. Boston však doma podľahol Ottawe skromným skôre 0-2, keď sa v prvej tretine presadil Erik Karlsson a v tretej tretine poistil výhru hostí svojim siedmym gólom v sezóne Daniel Alfredsson.

Perličky:
* Brian Elliott si pripísal 31 úspešsných zákrokov, prvé čisté konto v sezóne a stal sa 1. hviezdou zápasu
* Boston si pripísal tretiu prehru doma v rade, Ottawa naopak 4. výhru vonku v rade
* Českí hráči v drese Sens, Michálek a Kuba, si pripísali po jednej asistencii
* Zdeno Chára sa pobil

Statistické review zápasu najdete ZDE.

BUFFALO - WASHINGTON 3:2p (0:1, 2:0, 0:1, 1:0)

Buffalo s Washingtonom zohrali veľmi vyrovnaný zápas po všetkých stránkach, skóre sa preliavalo zo strany na strenu. Po prvej tretine viedli hosťujúci Capitals, vďaka Karlovi Alznerovi, ktorý si pripísal druhý gól v kariére vo svojej treťej sezóne. V druhej tretine však Buffalo otočilo výsledok zápasu na 2-1, keď sa presadili najskôr Steve Montador a v presilovej hre Thomas Vanek. V tretej tretine za hostí vyrovnal Nicklas Backstrom a zápas sa tak posunul do predĺženia. Presne minútu pred jeho koncom sa úžasným gólom(dvojím druhým v zápase) predviedol Vanek, vzal puk v strednom pásme, prešiel obranou súpera ako nôž maslom, bekhendom oklamal aj gólmana hostí a zariadil tak výhru Buffala 3-2 po predĺženi. Vrelo odporúčame pozrieť si tento gól v prehľade videí zo zápasu. Vanek sa stal zaslúžene prvou hviezdou zápasu. Pri všetkých troch góloch svojho tímu asistoval Jordan Leopold, ktorý sa stal druhou hviezdou zápasu.

Perličky:
* Vanek strelil dva góly a zariadil výhru svojho tímu
* pri všetkých 3 góloch Sabres asistoval Jordan Leopold
* Tomáš Fleishmann si pripísal 4 trestné minúty za hru vysokou hokejkou (presilovku využil Vanek)

TORONTO - VANCOUVER 3:5 (2:2, 1:1, 0:2)

Zápas v Toronte bol veľmi zaujímavý z hľadiska štatistík. Prvé dve tretiny skončili vyrovnaným skóre 2-2 a 1-1. Konečný pomer striel bol síce taktiež vyrovnaný 32-32, no v druhej tretine vyhrali Canucks pomerom 17-7, tretiu tretinu zase domáce Toronto v pomere 16-6. Z tohto pohľadu je zaujímavosťou práve fakt, že síce v tretej tretine valcovalo na strely Toronto, ale gólov sa dvakrát presadil Vancouver, vďaka čomu sa hostia tešili z výhry.

Perličky:
* Toronto si pripísalo 4. prehru doma v rade (celkovo je to už 8. prehra v rade)
* Ryan Kessler strelil dva góly a stal sa prvou hviezdou zápasu
* Slovak Mario Bliznak odohral 7 minút a do štatistík sa výraznejšie nezapísal

MONTREAL - CAROLINA 7:2 (2:0, 3:2, 2:0)

Už pomaly štandardne padá v zápasoch Caroliny výrazne viac gólov a väčšinou je to zásluhou iba jedného z tímov. Caroline sa vysoké výsledky, končiace 7 alebo 8 gólmi na konte niektorého z tímov asi zapáčili. Po vysokej výhre 7-1 doma s Edmontonom a následnej prehre 1-8 doma s Philadelphiou, pokračuje Carolina divokými výsledkami. Dnes dala priestor na predvedenie streleckých schopností hráčom Montrealu, ktorí ju využili a nadelili Caroline 7 kúskov. Pri 4 z nich bol český útočník Tomáš Plekanec, ktorý sa stal prvou hviezdou zápasu.

Perličky:
* v piatom zo šiestich posledných zápasov Caroliny dal niektorý z tímov 7 a viac gólov
* Tomáš Plekanec sa predviedol gólom a tromi asistenciami (prvá hviezda zápasu)
* Jaroslav Špaček si pripísal dve asistencie
* posledné tri góly Montrealu padli v presilových hrách

PHILADELPHIA - FLORIDA 5:2 (2:0, 3:1, 0:1)

Philadelphia rozobrala Floridu už v prvých dvoch tretinách. Strelecky si pripísala najskôr 18 a následne 19 striel v tretine. Svoju aktivitu pretavila do piatich gólov, po dva z nich dali Mike Richards a Claude Giroux, ktorí si tak podelili titul prvej a druhej hviezdy zápasu. Florida ešte zápas skorigovala dvoma gólmi na konečných 5-2 pre Philadelphiu.

Perličky:
* v 32. minúte bol stav zápasu 5:0
* Mike Richards a Claude Giroux dali po dva góly
* Philadelphia si pripísala 6. výhru v rade na domácom ľade

ATLANTA - PITTSBURGH 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)

V zápase Atlanty z Pittsburghom úradovalo hosťujúce duo Crosby a Malkin. Malkin sa blysol hetrikom, ku ktorému pridal ešte jednu asistenciu a získal titul prvej hviezdy zápasu. Výborne mu sekundoval Sidney Crosby, ktorý dal jeden gól a na ďalšie dva Malkinovi prihrával, čím si vyslúžil miesto druhej hviezdy zápasu.

Perličky:
* Malkin strelil hetrik a pridal ešte jednu asistenciu
* Crosby si pripísal tri body za gól a dve asistencie

DETROIT - COLORADO 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Jiří Hudler sa po prvý krát po návrate z KHL strelecky presadil a pripísal si prvý gól v aktuálnej sezóne. V druhej tretine zvyšoval na 2:0. Tento gól sa v konečnom dôsledku ukázal byť ako víťazný, keďže zápas nakoniec skončil pomerom 3:1.

Perličky:
* Hudler dal svoj prvý gól v sezóne a hneď s prívlastkom víťazný
* Za Colorado chytal Peter Budaj, pripísal si 22 úspešných zákrokov
* Detroit si pripísal 4. výhru doma v rade

NASHVILLE - CHICAGO 4:3s (0:1, 2:2, 1:0, 1:0)

Perličky:
* Nashville ukončilo sériu 4. prehier v rade na domácom ľade
* Chicagský Jack Skille sa presadil prvý krát v sezóne, dal hneď 2 góly
* Víťazný nájazd premenil Cal O'Reilly

PHOENIX - ST LOUIS 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)

Hviezdou dnešnej noci vo Phoenixe a vlastne celého večera sa stal Ray Whitney. Čo dokáže tento kanaďan vyvádzať na ľade vo veku 38 rokov je priam fascinujúce. V doterajších 14 zápasoch v tejto sezóne sa strelecky nepresadil, pripísal si iba 6 asistencií. Zrejme sa šetril na dnešný zápas proti St. Louis, proti ktorému sa predviedol vo veľkom štýle. Nielenže si otvoril svoj strelecký účet v tejto sezóne, strelil rovno tri góly, ku ktorým pridal ešte ďalšie dve asistencie. Bol tak pri všetkých góloch svojho tímu v tomto zápase. Preto zápas Phoenixu so St. Louis, ktorý skončil výsledkom 5:3 môžeme nazvať pokojne "One Man Show".

Perličky:
* Ray Whitney si pripísal 3 góly a 2 asistencie
* Radim Vrbata zaznamenal gól a dve asistencie
* Martin Hanzal strelil jeden gól
* Jaroslav Halák dostal v zápase voľno

SAN JOSE - CALGARY 4:3 (2:0, 1:1, 1:2)

Couture, Clowe a Pavelski si za domáce San Jose pripísali po góle a dvoch asistenciách, prispeli tak k tesnej výhre svojho tímu 4:3 proti Calgary. Zaslúžene si tak rozdelili tituly prvej až tretej hviezdy zápasu.

Perličky:
* Couture, Clowe a Pavelski zaznamenali gól a 2 asistencie, v tabuľke plus/mínus taktiež zhodne po +3 body
* Pomer striel v prvej tretine vyznel jednoznačne pre domácich pomerom 17:5

LOS ANGELES - NY ISLANDERS 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)

Vďaka tomuto zápasu sa natiahli o jeden zápas aktuálne najdlhšie série. Kým Los Angeles sa darí a pripísali si už 6. výhru v rade, NY Islanders sa trápia a zaznamenali už desiatu porážku za sebou, čo je aktuálny rekord v prebiehajúcej sezóne.