Výluka NHL: 5. kolo české extraligy 2012/2013

26. 09. 2012, 21:37 » Extraliga - Autor: Michal Sobotka

Úterý nabídlo v naší nejvyšší hokejové soutěži pět zápasů. V nich se představilo celkem šest hráčů, kteří by za normálních okolností plnili své povinnosti v NHL. Dnes se hrály jen dva duely a přesto se před nimi očekávalo, že se do hry zapojí minimálně sedm borců.

Kromě už tradičních jmen se v sestavě Rytířů Kladno měl objevit obránce Tomáš Kaberle, který si v zámoří zařídil nižší cenu pojistky a proto po něm nakonec Kladno mohlo sáhnout. Jeho soupeřem byl mimo jiné také útočník Edmontonu Aleš Hemský. Celkově v zápase Kladna s Pardubicemi bylo k vidění hned sedm hráčů ze zámoří. Liberec v Plzni představil Pavelce se Šmídem. Západočeši posílili přes týden o Tuukku Raska, který se však dnes v jejich brance neobjevil.

GAA: 3.96 | SV: 87.63%
Trošku si Ondřej Pavelec svoje čísla vylepšil, přestože znovu třikrát inkasoval. S Libercem se ale poprvé dostal také přes 60 minut a dokonce i přes prodloužení. V nájezdech ale dvakrát inkasoval, neuspěl proti Kovářovi a Strakovi. Ani napotřetí tak liberecký brankář neuspěl a na svou první extraligovou výhru stále čeká.

Ladislav Šmíd - Bílí Tygři Liberec
Ladislav Smid
LADISLAV ŠMÍD EDM
Obránce
GP: 2 | G: 1 | A: 0 | Body: 1
TM: 6 | +/-: 0
Druhý zápas a Ladislav Šmíd se v Liberci dočkal první extraligové trefy v sezoně a také třetí extraligové trefy v kariéře. Svou ranou ze 49. minuty využil už po osmi sekundách početní výhodu. Liberec poté zápas dotáhl z 0:3 na 3:3 a bere alespoň bod za prohru po samostatných nájezdech.

Marek Židlický - Rytíři Kladno
Marek Zidlicky
MAREK ŽIDLICKÝ NJD
Obránce
GP: 4 | G: 0 | A: 3 | Body: 3
TM: 6 | +/-: 2
Celá kladenská lajna opět zářila a to i přes to, že Kladno nesložilo celou lajnu hráčů z NHL. Marek Židlický znovu nastupoval ve dvou obranných řadách a na ledě strávil hodně času. První asistence přišla v polovině utkání, kdy brankář Chábera rozehrál na útočnou modrou a pětatřicetiletý bek posunul na zcela volného Jakuba Valského. Druhou asistenci si Židlický připsal ve 39. minutě u branky Tomáše Plekance.

Tomáš Kaberle - Rytíři Kladno
Tomas Kaberle
TOMÁŠ KABERLE MTL
Obránce
GP: 1 | G: 0 | A: 1 | Body: 1
TM: 2 | +/-: -1
Tomáš Kaberle nastoupil po dlouhé době k zápasu a na jeho výkonu to přeci jen bylo znát. Přesto ale začal zápas dobře, protože měl prsty v přesilovkové trefě Tomáše Plekance, u které si připsal druhou asistenci. Jednou pykal za faul na trestné lavici, ale byl zároveň na ledě při obdržené brance na 3:4 a do statistik +/- si tak zapsal jeden záporný bod.

Jiří Tlustý - Rytíři Kladno
Jiri Tlusty
JIŘÍ TLUSTÝ CAR
Centr
GP: 4 | G: 3 | A: 4 | Body: 7
TM: 2 | +/-: 4
Jiří Tlustý se dnes nestihl zapsat do střelecké listiny, za to ale zaznamenal dvě asistence. Na úvod druhé třetiny připravil stoprocentní příležitost Jaromíru Jágrovi a ten nezaváhal. Prsty měl také v jediné brance ve třetí třetině, když po vzoru Pavla Patery uvolnil Tomáše Plekance a ten nezaváhal.

Tomáš Plekanec - Rytíři Kladno
Tomas Plekanec
TOMÁŠ PLEKANEC MTL
Centr
GP: 4 | G: 6 | A: 5 | Body: 11
TM: 0 | +/-: 6
Tomáš Plekanec zářil. Jinak se jeho dnešní výkon popsat ani nedá. Plekanec zaznamenal proti Pardubicím 4 body, trefil se třikrát a jednou nahrával. Svůj gólový účet načal ve 13. minutě, stejnou brankou jako se Spartou. Zpoza branky vyjel a zasunul puk za tyč. Stejný gól dával ještě v minutě 49. O deset minut dříve mu připravil jednoduchou palebnou pozici Jaromír Jágr a Plekanec ani tehdy nezaváhal.

Jaromír Jágr - Rytíři Kladno
Jaromir Jagr
JAROMÍR JÁGR DAL
Pravé křídlo
GP: 4 | G: 2 | A: 7 | Body: 9
TM: 2 | +/-: 5
Jaromír Jágr odjížděl z ledu jako poslední a užil si aplausu lidí, kteří zůstali v O2 Areně až do samotného konce. Sám si potlesk zasloužil i za svůj předvedený výkon, ten byl totiž bezchybný. Prsty měl ve čtyřech brankách, jednu dal a na tři sám nahrál. Střeleckou pozici měl jednoduchou, ale významnou měrou se podepsal pod brankami svými asistencemi, které byly, jak jsme u něj zvyklí, prvotřídní.

Aleš Hemský - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
Ales Hemsky
ALEŠ HEMSKÝ EDM
TM: 0 | +/-: -2
Aleš Hemský zažil vskutku zajímavý první zápas. Na ledě strávil možná dvě střídání a mířil do šatny, protože nahození Marka Židlického skončilo někde v jeho obličeji. Tuto ránu spravilo šest stehů, aby ve 28. minutě mohly jeho šikovné ruce vymyslet v přesilové hře nahrávku na Jana Starého, který v té chvíli snižoval na 3:2. Hemský byl celkově u dvou obdržených branek.

Jakub Kindl - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
Jakub Kindl
JAKUB KINDL DET
Obránce
GP: 2 | G: 0 | A: 0 | Body: 0
TM: 0 | +/-: -4
Obránce Detroitu neprožívá zrovna snový start do české nejvyšší soutěže. V prvním zápase s Českými Budějovicemi byl u dvou obdržených branek a proti Kladnu tomu nebylo jinak. Když je na ledě, Pardubice pravidelně za zápas dvakrát inkasují, v pátek má Kindl další šanci na zlepšení.