Frolík dal vítězný gól a přepsal historii NHL

28. 05. 2013, 05:30 » Review - Autor: David Mekleš

Velkou noc má za sebou Michael Frolík a celé Chicago, protože Blackhawks dokázali otočit výsledek šestého duelu série proti Detroitu a díky tomu si vynutili rozhodující sedmý zápas. V šestém zápase o sobě dali hodně vědět čeští a slovenští hokejisté. Marián Hossa dal gól a na jeden nahrál, Michal Handzuš a Michael Frolík vstřelili oba po jedné brance a na druhé straně v dresu Detroitu jednou asistoval Jakub Kindl.

DET DETROIT - CHI CHICAGO 3:4 (1:1, 1:0, 1:3)

Šestý zápas této série už je minulostí a Chicago si v něm vybojovalo rozhodující sedmý zápas. První dvě třetiny se pro Blackhawks nevyvíjely příliš dobře. Hostující tým prohrával 1:2, když Corey Crawford pustil jeden laciný gól a Detroit byl navíc aktivnějším týmem. Jenže o přestávce mezi druhou a třetí třetinou byla možná v šatně Blackhawks nějaká menší bouřka, protože do třetí třetiny vstoupilo Chicago skvěle. O vyrovnání se postaral už po 52 vteřinách Michal Handzuš, pro kterého to byl první gól v letošním play off. Ve 46. minutě byl před brankou úspěšný Bryan Bickell, jenž dorážkou otočil skóre na 3:2 pro Hawks. V 50. minutě ujel domácí obraně Michael Frolík, kterého fauloval Carlo Colaiacovo, rozhodčí nařídili trestné střílení a rodák z Kladna ho bezpečně proměnil, čímž se stal prvním hráčem v historii NHL, jenž proměnil ve své kariéře dvě trestná střílení v play off. Red Wings najednou prohrávali 2:4, ale rozhodně nepřestali bojovat. Jenže Chicago hrálo chytře a Detroit se dočkal snížení až v poslední minutě při hře bez brankáře, kdy se prosadil Damien Brunner, ale to bylo ze strany Detroitu všechno. Ve zbylých 52 vteřinách domácí nedokázali vyvinout žádný drtivý tlak a Chicago se poměrně lehce ubránilo. Sedmý zápas je na programu ve středu v Chicagu.