Detroit prehral na nulu

14. 12. 2010, 07:45 » Review - Autor: Milan Cigáň

NHLportal.cz
(zdroj: NHLportal.cz)
Hádam najzaujímavejším prekvapením pondelkovej zápasovej noci v zámorskej hokejovej lige sa stal výsledok duelu Detroit, Los Angeles. Domáci ho prehrali na nulu. Takým istým výsledkom sa skončil i ďalší zápas a to medzi Nashvillom a NY Islanders. Ottawa, ktorá hostila doma Atlantu prehrala po predĺžení tak isto ako Columbus na ľade Calgary. Diváci v Colorade mohli opäť vidieť divokú prestrelku a v San Jose sa rozhodlo až na nájazdy.

DETROIT - LOS ANGELES 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)

Na druhý vzájomný zápas sezóny privítal na svojom ľade Detroit Los Angeles. A to, čo sa následne začalo na ľade odohrávať, by nenapadlo žiadneho domáceho fanúšika ani v najhoršej nočnej more. Postrachom domácich sa stal brankár Kings Jonathan Quick. Z 51 striel smerujúcich na bránu chytil všetky a pripísal si tak už svoj desiaty shutout kariéry. Za hostí sa výraznou mierou na výhre podieľali Anze Kopitar, ktorý dvakrát skóroval a Drew Doughty s troma asistenciami. Red Wings naposledy prehrali na nulu 12. januára tohto roku proti NY Islanders. Domáci brankár si pri prehre na domácom ľade pripísal 21 úspešných zákrokov.

Perličky:
* Quick si pripísal 51 úspešných zákrokov.
* Detroit zhruba po 11. mesiacoch opäť prehrali na nulu.

Statistické review zápasu najdete ZDE.

OTTAWA - ATLANTA 3:4p (0:2, 1:1, 2:0, 0:1)

Ani trojgólový náskok koncom druhej tretiny v hokeji nič neznamená. Presvedčili sa o tom hráči Atlanty na ľade Ottawy, keď už koncom druhej tretiny vyhrávali 3:0. Ale Daniel Alfredsson svojim deviatym gólom sezóny zavelil na obrat. Jeho mužstvu sa ešte podarilo v druhej tretine streliť dva góly, čím posunuli zápas do predĺženia. V nadstavenom čase však strhol víťazstvo na svoju stranu Bryan Little a preto sa v konečnom dôsledku mohol brankár hostí Ondřej Pavelec a jeho spoluhráči tešiť z cennej výhry. Rozhodcovia počas zápasu udelili iba dve trestné minúty a jedno trestné strieľanie a obidva tieto prehrešky boli odpískané proti hráčom Atlanty.

Perličky:
* Proti hráčom Ottawy nebolo počas zápasu pískané ani jedno vylúčenie.

NASHVILLE - NY ISLANDERS 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Šiestou prehrou v rade sa skončil pondelkový zápas pre NY Islanders na ľade Nashvillu. Hlavnú zásluhu na skaze Ostrovanov mal HORNQVIST, ktorý skóroval dvakrát a brankár domácich Anders Lindback, ktorý kryl všetkých 28 striel vyslaných na jeho bránku. Otvárací gól zápasu vsietil Sergei Kostitsyn v prvej tretine. Do streleckej listiny sa ďalej zapísali i Jerred Smithson a Nick Spaling. Nashville si tak zaknihoval na svoje konto už tretiu výhru v rade a nedovolil svojmu súperovi skórovať z presilovej hry už 12 z 13 zápasov.

Perličky:
* Martin Erat natiahol svoju sériu zápasov, v ktorých bodoval, na tri.

COLORADO - CHICAGO 7:5 (3:3, 1:1, 3:1)

I vo svojom druhom vzájomnom zápase medzi Coloradom a Chicagom sa domácim podarilo využiť výhodu domáceho prostredia a porazili Jastrabov po prestrelke 7:5. Už po prvej tretine, ktorá skončila výsledkom 3:3, bolo divákom jasné, že v tomto zápase uvidia ešte mnoho gólov. Ale to ešte netušili, že o aký zvrat vo výsledku sa domáci hráči postarajú. Fleischmann v 18. minúte záverečnej tretiny svojim šiestym gólom sezóny vyrovnával na 5:5 a presne minútu na to Duchene dorážkou naklonil misky váh na stranu domácich. 23 sekúnd pred koncom nakoniec Ryan O'Reilly iba opečatil víťazstvo domácich nad Chicagom gólom do prázdnej brány.

Perličky:
* Fleischmann si pripísal gól a dve asistencie.
* David Kočí opäť raz zhodil svoje rukavice a pobil sa s Johnom Scottom.

CALGARY - COLUMBUS 3:2p (2:0, 0:1, 0:1, 1:0)

Calgary po dvoch prehrách v rade privítalo na domácom ľade Columbus. Domácim sa podaril nástup do zápasu vynikajúco, keď už v piatej minúte úvodnej tretiny viedli 2:0 zásluhou Jaroma Iginlu a Brendana Morrisona, ale svoje vedenie nedokázali do konca zápasu udržať. O vyrovnávajúci gól do siete Miikku Kiprusoffa sa postaral svojim 17. gólom Rick Nash, ale domáci zásluhou Iginlu v predĺžení nakoniec dotiahli zápas do víťazného konca. Steve Mason inkasoval dva góly zo štyroch striel a preto sa už v piatej minúte porúčal dole z ľadu. Jeho náhradník Mathieu Garon pochytal 20 z 21 striel, ale ani to nestačilo na výhru na ľade Calgary.

Perličky:
* Mason sa porúčal z ľadu už v piatej minúte s bilanciou 2 góly zo 4 striel.

SAN JOSE - DALLAS 2:3s (0:1, 2:1, 0:0, 0:1)

Perličky:
* Andrew Raycroft si pripísal vo víťaznom zápase 31 úspešných zákrokov z 33 striel.