Halák opět vítězně, tentokrát zastavil obhájce SC

10. 10. 2013, 07:38 » Review - Autor: Marek Ševčík

Dnes boli na programe tri zápasy, Calgary doma privítalo Montreal a na tretí duel nastúpili hráči Ottawy Senators. Súpermi im boli hráči Los Angeles Kings. Michal Handzuš s Mariánom Hossom nebodovali a na konto si pripísali iba záporne body. Jiří Hudler si pripísal asistenciu a tak jeho bodová séria pokračuje . Bodovo naprázdno vyšli Vladimír Sobotka aj Roman Polák. Milan Michálek zabezpečil pre Senators aspoň bod keď vyrovnával stav na 3:3.

STL ST LOUIS - CHI CHICAGO 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

St.Loius si pripisujú ďalšie víťazstvo tentoraz nad aktuálnymi víťazmi z Chicaga. St. Louis dvakrát prišlo o vedenie pri vlastných oslabeniach. Jaroslav Halák podal opäť kvalitný výkon. Zastavil 26 z 28 striel Chicaga. Odolal aj záverečnej hre Chicaga bez brankára kde mu aj výdatne pomáhali hráči pred ním. Stal sa aj prvou hviezdou duelu. O dramatický záver sa postaral Alexander Steen, ktorý vstrelil rozhodujúci gól 22 sekúnd pred koncom.

Perličky:
* Blues zblokovali 14 striel.
* Ryan Reaves si počas svojho krátkeho pobytu na ľade pripísal päť hitov.

CGY CALGARY - MTL MONTREAL 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Calgary viedlo 3:0 ale v i tak sa muselo strachovať o výsledok. Sean Monahan si pripísal gól aj asistenciu a je tak najproduktívnejším hráčom Calgary spolu s Jiřím Hudlerom . Calgary tak pokračuje v sympatických výkonoch a kvalitnom vstupe do sezóny. Joey MacDonald podal výborný výkon a pripísal si 33 zákrokov. Séria domácich víťazstiev Calgary nad Montrealom tak stále trvá.

Perličky:
* Rene Bourque odohral 500 zápas v NHL.
* Lee Stempniak, Jiří Hudler i Sean Monahan bodovali v každom doterajšom zápase.

LAK LOS ANGELES - OTT OTTAWA 4:3p (3:0, 0:1, 0:2, 1:0)

Los Angeles sa výborne podaril vstup do zápasu. V prvej tretine skórovali trikrát z toho dvakrát počas presilovej hry. Dva góly zaznamenal kapitán Kings Dustin Brown. Kings však o svoje vedenie prišlo . Milan Michálek vyrovnával na 3:3. Hneď v prvej minúte predĺženia v 28 sekunde však rozhodol Jeff Carter.