Peter Budaj vychytal Devils, Tomáš Tatar dvojgólový

05. 12. 2013, 07:58 » Review - Autor: Alex Körtvélyesi

Tri zápasy, ale „aké“ zápasy priniesla minulá noc v NHL. Prvá dráma sa odohrala v New Jersey, keď sa v „infarktovom“ závere dvakrát menilo skóre. Diablom sa ani odveta proti Canadiens nevydarila a opäť tesne prehrali, tentoraz až po samostatných nájazdoch. Na ľade Prudential Center sa z českých hráčov gólovo presadil iba Patrik Eliáš, Jágr a Plekanec ako keby sa dohodli, že si svoje góly odložia na nasledujúci súboj. V ďalších dvoch dueloch zase ťahali favoriti za kratší koniec. Philadelphia sa na ľade Detroitu držala nadmieru dobre. A to až tak dobre, že v poslednej tretine rozhodli o svojom jasnom, trojgólovom víťazstve. Jiří Hudler a tak isto celý tím Flames zabral naplno a tak v poslednom zápase stredajšieho programu Calgary pokorilo rozbehnutý Phoenix. Slovenskými hviezdami večera sa stali Peter Budaj a Tomáš Tatar.

NJD NEW JERSEY - MTL MONTREAL 3:4s (0:1, 0:0, 3:2, 0:1)

Na tento zápas určite nezabudne obranca Canadiens P. K. Subban. Tak ako v pondelkovom zápase proti tomu istému súperovi zachránil mužstvo pred istými dvomi gólmi, tentoraz niečo vyše minúty pred koncom tretej tretiny za nerozhodného stavu 2:2 „nahral“ pred vlastnou bránou Eliášovi na gól. Obrancu Montrealu a celý tím však zachránil David Desharnais, ktorý o 29 sekúnd neskôr pri power-play prestrelil Schneidera v bráne Devils. V samostatných nájazdoch stáli opäť zoči-voči Eliáš a Budaj, ale tentoraz bol úspešnejší slovenský gólman a to rozhodlo o víťazstve hostí. Okrem zmieneného zásahu mal Banskobystričan aj 31 úspešných zásahov v štyroch „tretinách“ duelu.

Perličky:
* Jaromír Jágr vystrelil iba dvakrát na bránu a mal jeden mínusový bod.
* Na súboj domáceho tímu (aj na „horúceho“ Jágra) a na slávny Canadiens bolo zvedavých iba 12 740 divákov.

DET DETROIT - PHI PHILADELPHIA 3:6 (1:1, 2:1, 0:4)

V Joe Louis Arene sa takmer dve tretiny všetko vyvíjalo v prospech domácich. Navyše v 33. minúte to vyzeralo na zápas Tomáša Tatara. Slovenská 21-ka v drese Red Wings svojím druhým gólom v zápase zvyšoval na 3:1. Potom však začali „vyčíňať“ Flyers a šnúrou piatich gólov absolútne otočili zápas vo svoj prospech. Ukázalo sa, že absencia troch ťahúnov Detroitu (Datsyuk, Zetteberg, Bertuzzi) bola príliš citeľná, brankár Howard robil, čo mohol (33 úspešných zásahov), ale philadelphskému útočnému „tajfúnu“ ani on nemohol odolať. Duel rozhodlo hlavne premieňanie presiloviek: Red Wings využili zo siedmich iba jednu, kým Letci boli v tomto stopercentní – tri z troch!

Perličky:
* Philadelphia vyhrala iba druhý zápas z posledných šiestich.
* Trojica Flyers Couturier (2G + 2A) – Hartnell – Read zaznamenala spolu 10 bodov.
* Tomáš Tatar bol vyhlásený za 2. hviezdu zápasu, bol to Tatarov prvý dvojgólový zápas v kariére.

CGY CALGARY - PHX PHOENIX 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Celá aréna Scotiabank Saddledome netrpezlivo očakávala návrat svoho kapitána. Mark Giordano nehral pre zlomený členok od 21. 10. Comeback to bol víťazný, keď Giordano okrem asistencie strelil v druhej tretine gól, ktorý sa ukázal ako víťazný. Hostí nepodržal ani brankár. „Dvojka“ Phoenixu Thomas Greiss chytil prakticky iba každú štvrtú strelu... Naopak domáci Karri Ramo bol vynikajúci (29 zásahov) a po úvodnom góle Coyotes v 5. minúte zápasu úplne „zatiahol rolety“. Jirko Hudler prihral na dva góly, Hanzalove tri strely sa neujali a navyše bol dvakrát vylúčený.

Perličky:
* Calgary vyhralo o viac ako dva góly iba druhýkrát v sezóne.
* Skončila sa séria piatich zápasov, v ktorých bodoval Radim Vrbata.
* Fínský brankár Flames Karri Ramo dostal v posledných dvoch zápasoch iba dva góly.