Colorado odčinilo vysokú prehru, Anaheim vyhral v Chicagu

07. 12. 2013, 08:08 » Review - Autor: Marek Ševčík

Šesť nočných zápasov prinieslo napínavé duely, až tri zápasy sa skončili výsledkom 3:2. Columbus prekvapivo zdolal Minnesotu a už druhý zápas v rade neinkasoval. Zvýšený čas na ľade počas zranení hviezd Detroitu prospieva Tomášovi Tatarovi, ktorý sa pričinil gólom a asistenciou o víťazstvo Red Wings s New Jersey. Majstri z Chicaga prehrali tretí zápas v rade. Asistenciu pri výhre Caroliny si pripísal aj Andrej Sekera. Jiří Hudler aj Patrik Eliáš zaznamenali asistenciu, ale z výhier svojich týmov sa netešili.

NJD NEW JERSEY - DET DETROIT 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Výborne brániaci Detroit dovolil Caroline iba 11 striel na bránu. Raz inkasoval po šťastnej strele Andyho Greena. New Jersey dlho o gól viedlo ale tesne pred koncom druhej tretiny vyrovnal Joakim Andersson. V tretej tretine potom misky váh na stranu Red Wings posunuli Johan Franzen a Tomáš Tatar v presilovke. Cory Schneider zaznamenal 18 zákrokov. Zranenia sa na hre Detroitu neprejavujú, Red Wings vyhrali piaty zápas z posledných šiestich.

Perličky:
* Devils vyrovnali svoj neslávny rekord v počte striel na bránu počas jedného zápasu.
* Damien Brunner bude vyradený zo zostavy Devils. Neskóroval už od 26. októbra.

CAR CAROLINA - SJS SAN JOSE 5:3 (0:2, 1:0, 4:1)

Carolina predĺžila svoju sériu bez prehry na tri zápasy hlavne vďaka výborne odohratej tretej tretine proti San Jose. Tréner Caroliny Kirk Muller ho popísal ako najlepší zápas Caroliny v roku. O víťazstvo sa pričinila aj prvá hviezda duelu nováčik Elias Liendholm, autor gólu a dvoch asistencií. Do brány Sharks sa postavil Alex Stalock, ale ani on nezabránil gólovej smršti Caroliny v tretej tretine. Zaznamenal 30 zákrokov.

Perličky:
* San Jose prehralo druhý zápas v riadnom hracom čase v rade. To sa im v sezóne ešte nestalo.
* Cam Ward nastúpil do brány Hurricanes po dvoch vynechaných zápasoch a zaznamenal 22 zákrokov.

CBJ COLUMBUS - MIN MINNESOTA 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Curtis McElhinney vychytal prvé čisté konto od roku 2011 a jeho spoluhráči ho podporili štyrmi gólmi do brány Minnesoty. Nick Foligno aj R.J. Umberger zaznamenali po góle a asistencií. Ryan Johansen na dva góly prihrával. Blue Jackets zasypali Nicklas Backströma 41 strelami. V zostave Columbusu stále chýba Marián Gáborík, a jeho absencia kvôli zranenému kolenu sa ešte o dva týždne predĺži.

Perličky:
* Tretie čisté konto Curtisa McElhinneya prišlo v jeho 78. zápase.
* Blue Jackets neinkasovali druhýkrát v rade, na nulu vyhrali aj minulý zápas s Tampou Bay.

CHI CHICAGO - ANA ANAHEIM 2:3s (1:1, 1:1, 0:0, 0:1)

Anaheim si poradil po nájazdoch s Chicagom, ktoré prehralo tretí duel v rade. Za Ducks sa gólovo presadili ich hviezdy Corey Perry a Ryan Getzlaf. V drese Chicaga sa presadili Ben Smith a Kris Versteeg. V predĺžení Anaheim dal gól, ale nebol rozhodcom uznaný. V nájazdoch sa presadil ako prvý Jonathan Toews ale následne si Anti Raanta neporadil s nájazdom Nicka Bonina ani s backhandovým pokusom Kylea Palmieriho. Ducks tak teraz zaostávajú v konferencií za Chicagom už len o dva body.

Perličky:
* Jonas Hiller si poradil s 23 pokusmi Blackhawks.
* Do zostavy Chicaga sa po chorobe vrátil Michal Handzuš.

CGY CALGARY - COL COLORADO 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

Coloradu sa podarilo napraviť si chuť po vysokej prehre s Edmontonom. Calgary naopak znova prehráva potom ako dokázali zvíťaziť nad silnými týmami Coyotes a Kings. Kris Russel dal prvý gól v presilovke, ale v druhej tretine prišlo striedanie Maxa Talbota, ktorý jeden gól dal a na ďalší prihrával. Dvojgólové vedenie pre Lavíny zariadil na začiatku tretej tretiny MacKinnon. Výsledok už len skorigoval Matt Stajan. Jean-Sebastien Giguere zaznamenal 26 zákrokov a inkasoval aj dvojminútový trest za protesty voči rozhdocom pri prvom góle. Coloradu chýbal český bek Jan Hejda.

Perličky:
* V drese Calgary debutoval Lane MacDermid.
* Jean-Sébastien Giguere si ako dvojka za Varlamovom počína skvele. V siedmych zápasoch do ktorých nastúpil vyhral šesťkrát.

VAN VANCOUVER - PHX PHOENIX 3:2p (0:0, 2:0, 0:2, 1:0)

Vancouver stratil dvojgólové vedenie v posledných desiatich minútach tretej tretiny. Vancouveru priniesli náskok góly Jasona Garrisona a Henrika Sedina. Phoenix ale odpovedal gólmi Antoinea Vermetta a Davida Mossa. V predĺžení unikol Chris Higgins a svojim ôsmym gólom v ročníku rozhodol o osude stretnutia. Roberto Luongo vychytal 37 striel pokusov súpera. Mike Smith si poradil s 29 strelami.