Crosbyho séria sa skončila na čísle 25!

30. 12. 2010, 08:30 » Review - Autor: Erik Nagy

Neuveriteľná séria Sidneyho Crosbyho sa dnes skončila na počte 25 zápasov s minimálne jedným kanadským bodom. Ottawa prehrala s Carolinou doma na nulu. New Jersey prehralo už siesty zápas v rade. Minnesota aj Detroit rozhodli o svojich vížazstvách až v tretej tretine, kedy zaťažili konto súpera 3 resp. 4 gólmi. Patrick Eaves z Detroitu zaznamenal prvý hattrick kariéry. V prvej tretine zápasu medzi Phoenixom a Los Angeles padlo 7 gólov.

NEW JERSEY - NY RANGERS 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

New Jersey hostilo v derby zápase New York Rangers s úmyslom ukončiť nelichotivú sériu piatich prehier v rade a troch prehier v rade doma. Dôkazom toho, že to Diabli mysleli od začiatku zápasu naozaj vážne, bol pomer striel v prvej tretine, ktorú vyhrali jednoznačne 16:5. Na výsledku sa to však vôbec neprejavilo, pretože po prvej tretine bol výsledok nerozhodný 1:1. V druhej tretine boli opäť aktívnejší domáci, na strely vyhrali 20:12, no druhú tretinu dokonca vyhrali hostia v pomere 0:1. Keďže tretia tretina mala, čo sa týka výsledku, rovnaký priebeh ako tá druhá, Rangers vyhrali na ľade New Jersey v pomere 1:3.

Perličky:
* New Jersey predĺžili sériu prehier v rade na 6 zápasov
* New Jersey vyhrali na strely 44:26, zápas však prehrali 1:3
* Henrik Lundqvist sa stal pochopiteľne prvou hviezdou zápasu
* Medzi hviezdy zápasu sa dostal aj brankár domáceho tímu Martin Brodeur

Statistické review zápasu najdete ZDE.

NY ISLANDERS - PITTSBURGH 2:1s (0:0, 1:1, 0:0, 1:0)

Pittsburgh prehral s NY Islanders 2:1 po samostatných nájazdoch, no v poslednej dobe určite žiadanejší údaj ako výsledok bol fakt, či Crosby získal potrebný jeden bod na predĺženie série. Za hostí z Pittsburghu sa gólovo presadil iba Chris Conner, ktorému asistoval Tyler Kennedy. Crosby sa do štatistík nezapísal aj napriek tomu, že na ľade strávil až 26 minút a 16 sekúnd(najviac zo všetkych hráčov Pittsburghu). A tak jeho úžasná séria skončila na počte 25 zápasov aspoň s jedným bodom. Sidney sa nepresadil ani v záverečných samostatných nájazdoch, ktoré vyhrali Islander a tak aj celý zápas v pomere 2:1.

Perličky:
* Crosby odohral 26 minút a 16 sekúnd, do štatistík sa ale nezapísal a tak jeho séria skončila na 25 zápasoch
* Prvou hviezdou zápasu sa stal gólman domácich Rick DiPietro (37 zákrokov)
* Islanders ukončili sériu 5 prehier v rade proti Pitsburghu

OTTAWA - CAROLINA 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Ottawa sa doma proti Caroline neodkázala presadiť ani raz, hoci vyslala na bránku Cama Warda 37 pokusov. Naopak Zach Boychuk z Caroliny sa presadil v prvej tretine hneď dvakrát. Boli to jeho prvé dva góly v tejto sezóne, ten prvý logicky s prívlastkom víťazný. Erik Cole a Patrick Dwyer už len prikrášlili výsledok na konečných 0:4 pre Carolinu.

Perličky:
* Cam Ward zaznamenal druhé čisté konto v sezóne, potreboval 37 zákrokov
* Zach Boychuk strelil prvé dva góly v sezóne
* V posledných 12 vzájomných zápasoch vyhrali vždy domáci, táto séria skončila po viac ako 3 rokoch!

MINNESOTA - SAN JOSE 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)

Minnesota prehrávala po dvoch tretinách doma so San Jose 2:3, no v záverečnej tretej tretine sa presadzovali len domáci hráči a otočili výsledok na konečných 5:3. Na výhre sa výraznou mierou podieľal Kyle Brodziak, ktorý zaznamenal 2 góly. Martin Havlát si pripísal 2 asistencie. Víťazný gól dal obránca Brent Burns.

Perličky:
* Minnesota otočila zápas vďaka vydarenej tretej tretine, ktorú vyhrala 3:0
* Víťazný gól dal obránca Brent Burns
* Martin Havlát si pripísal 2 asistencie

DALLAS - DETROIT 3:7 (0:1, 3:2, 0:4)

Detroitu sa proti Dallasu v nedávnej dobe nedarilo a z posledných 8 vzájomných zápasov vyhrali 7 zápasov Hviezdy z Dallasu. Domáci hráči sa do hostí z Detroitu zahryzli hneď od začiatku, keď v prvej tretine vyhrali na strely 12:4, skóre zápasu však bolo opačné a po prvej tretine bol stav 0:1. Presadil sa Jiří Hudler. Áno Jiří Hudler, presne ten o ktorého sme sa začínali báť, že v Rusku zabudol hrať hokej. Presadil sa strelecky už v druhom zápase v rade! V druhej tretine si Detroit vybral slabú chvíľku v 26. a v 27. minúte, kedy v rozmedzí 1 minúty a 14 sekúnd inkasovali hneď trikrát a skóre tak bolo razom 3:1 pre domácich. Zo strany Dallasu to však bolo v tomto zápase všetko a na rad prišli hráči hostí, ktorí sa do konca stretnutia presadili ešte 6 krát a zvíťazili v pomere 3:7. Z týchto šiestich gólov dal presnú polovicu Patrick Eaves a pripísal si tak prvý hattrick v kariére. O prvej hviezde zápasu tak nebolo najmenších pochýb.

Perličky:
* Detroit porazil Dallas iba po druhý krát z posledných 9 duelov
* Patrick Eaves strelil prvý hattrick kariéry a stal sa prvou hviezdou zápasu
* Jiří Hudler už v druhom zápase v rade nazbieral 1+1

PHOENIX - LOS ANGELES 6:3 (4:3, 2:0, 0:0)

Poriadnu gólovú prestrelku videli diváci v prvej tretine zápasu medzi Phoenixom a Los Angeles. Každá tretia strela z hokejky oboch tímov si našla cestu za chrbát jedného či druhého gólmana. Keďže pomer striel bol po prvej tretine 12:9 pre domácich, podľa uvedeného vzorca svietil pomer skóre 4:3. V druhej tretine upravil Phoenix výsledok na konečných 6:3.