Štyri góly Nystroma víťazstvo Nashvillu nepriniesli

25. 01. 2014, 07:15 » Review - Autor: Marek Ševčík

Zápas Ottawy s Carolinou sa odložil a tak bolo na programe NHL iba päť zápasov. New Jersey porazilo Washington bez Ovechkina, Detroit s pomocou produktíveho Zetterberga porazil Montreal. Colorado pláva v pokojných vodách západnej konferencie aj vďaka tesnému víťazstvu nad Floridou. Calgary si pripísalo druhú výhru v rade v súboji s Nashvillom. Phoenix odolal záverečnému tlaku Edmontonu a pripsuje si dôležité víťazstvo, od postupovej priečky ho momentálne delia štyri body.

NJD NEW JERSEY - WSH WASHINGTON 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Siedmou prehrou v rade vyústilo snaženie hráčov Capitals v zápase proti New Jersey. Hráči Devils si tak pripisujú po vysokom víťazstve nad St. Louis ďalšie víťazstvo, chudobnejšie, ale o to cennejšie. Na góly Stephena Giontu a Adama Henriquea nabíjal Jaromír Jágr. V bráne podporoval hráčov Devils skvelým výkonom Corey Schneider, zastavil viacero samostatných únikov Capitals a celkovo zaznamenal 30 zákrokov. Právom sa stal prvou hviezdou stretnutia. Caps sa museli v druhom zápase v rade zaobísť bez Alexandra Ovechkina. Marek Židlický nebodoval, na bránu Capitals vyslal tri strely.

Perličky:
* Jason Chimera odohral 300. zápas v kariére.
* Washington sa trápi v presilovkách, v posledných ôsmych zápasoch vstrelil iba jeden gól z 24 pokusov.
* Michal Neuvirth zaznamenal 28 zákrokov.

DET DETROIT - MTL MONTREAL 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Od posledného zápasu týchto súperov uplynuli dva roky, vtedy Montreal vyhral v Bell Centre 7:2. Detroit mu túto prehru vrátil a v Montreale vyhral, ku druhému víťazstvu v Joe Louis Arene v rade mu pomohli góly Henrika Zetterberga, Nicklasa Kronwalla, Gustava Nyquista a Rileyho Sheahana. O jediný gól Montrealu sa postaral Brendan Gallagher. Detroitu chýbalo až šesť hráčov vrátane Jimmyho Howarda. V bráne teda dostal šancu opäť Jonas Gustavsson a počínal si kvalitne, zaznamenal 30 zákrokov. Ani jeden z troch Tomášov v zápase nebodoval, Plekanec ohrozil Gustavssona troma pokusmi, Tatar trikrát pálil na Pricea bezúspešne a Jurčo si pripísal plusový bod.

Perličky:
* Alexei Emelin dostal ranu pukom do kolena a zápas nedohral.
* Carey Price zastavil 22 pokusov hráčov Red Wings.
* Hráči Canadiens naposledy navštívili Detroit v decembri 2010.

FLA FLORIDA - COL COLORADO 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)

Počas prvých dvoch tretín si Colorado vytvorilo trojgólový náskok, asi najvýraznejšie sa oňho pričinil Ryan O'Reilly. Jeden gól dal a na jeden prihrával Jamie McGinnovi. O'Reilly si tak vytvoril svojim 19 gólom v sezóne nové sezónne maximum. Florida dokázal ešte zápas zdramatizovať v tretej tretine gólmi Scottieho Upshalla a Toma Gilberta, ďalší gól však nepridala a tak Avalanche vyhrávajú piaty zápas z posledných šiestich. V bránach sa predstavili Semyon Varlamov a Tim Thomas. Varlamov prispel k víťazstvu 34 zákrokmi, Floride nestačilo 22 zásahov Thomasa. Tomáš Kopecký do zápasu nezasiahol pre zranenie. Jan Hejda zblokoval jednu strelu a zaznamenal jeden plusový bod.

Perličky:
* Aleksander Barkov vynechal zápas pre zranenie dolnej časti tela, ktoré utrpel v zápase proti Buffalu.
* Florida stanovila nový klubový rekord, ktorým sa však chváliť nemôže, nepremenila totiž ani jeden z posledných 38 presilovkových pokusov.
* Alex Tanguay sa vrátil do zostavy Avalanche po vynechaní 36 zápasov, odohral ničo vyše 17 minút.

CGY CALGARY - NSH NASHVILLE 5:4s (1:1, 0:2, 3:1, 1:0)

Štyri góly Erica Nystrom sú pre neho fakt ojedinelým počinom. Do polovice zápasu vstrelil tri góly a vyhnal z brány Kariho Rama, toho nahradil Reto Berra. V tretej tretine sa dvakrát v presilovke presadili David Jones a Mikael Backlund. Medzi presilovkovými gólmi sa ešte raz presadil Eric Nystrom. O vyrovnávajúci gól sa postaral druhým gólom v zápase David Jones. V nájazdoch sa ako rozhodujúci ukázal premenený pokus Seana Monahana, pretože na jeho úspešný pokus nedokázal odpovedať Ryan Ellis. Reto Berra tak inkasoval jeden gól z 13 striel Predators a Devan Dubnyk v druhom vystúpení v novom pôsobisku zaznamenal 27 zákrokov.

Perličky:
* Reto Berra má v samostatných nájazdoch štatistiku 4:0.
* Ladislav Šmíd vynechal zápas pre zranenie.
* Eric Nystrom nikdy neskóroval v jednom zápase viac ako dvakrát, dvakrát sa presadil iba v troch zápasoch.

EDM EDMONTON - PHX PHOENIX 3:4 (0:3, 1:1, 2:0)

Štvorgólový náskok takmer hráčom Phoenixu nestačil. O vedenie 4:0 do polovice zápasu sa postarali štyria rôzny strelci Coyotes, medzi nimi aj Radim Vrbata. Mike Ribeiro ku gólu pridal aj asistenciu. Presadil sa aj skúsený obranca Derek Morris. V druhej tretine za Oilers znižoval Matt Hendricks. V tretej tretine sa presadili David Perron a Ryan Nugent-Hopkins. To bolo však zo strany Edmonotnu všetko. Mike Smith zaznamenal 36 zákrokov a Ilya Bryzgalov si poradil s 25 pokusmi Coyotes. Aleš Hemský pre zranenie členka nenastúpil, pri góle Vrbatu si asistenciu pripísal Martin Hanzal. Martin Marinčin zaznamenal premiérový bod v NHL za asistenciu.

Perličky:
* Kapitán Olejárov Andrew Ference opustil zápas po zranení hlavy a už sa do zápasu nevrátil.
* Nail Yakupov sa vrátil do zostavy Oilers po zranení hlavy.
* Pre Phonenix to bola piata výhra v rade s Edmontonom.