Chicago doma znovu uspělo a ujalo se vedení

19. 05. 2014, 00:35 » Review - Autor: Michal Sobotka

V Západní konferenci se nejednalo o žádný jednoznačný zápas. Podle očekávání nebylo k vidění moc branek. Do série vstoupilo lépe Chicago, které se v letošním play off prezentuje skvělou formou v domácím prostředí. Na výhře měl velký podíl brankář Corey Crawford, který byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu po útočníkovi Brandonu Saadovi, jenž měl prsty ve dvou vstřelených brankách. Kings byli střelecky aktivnější a ve druhé třetině svého soupeře přehrávali. Více než jednu branku ovšem nedali a z prvního zápasu odešli poraženi.

CHI CHICAGO - LAK LOS ANGELES 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Oproti včerejšímu večeru bylo branek poskrovnu. Lepší vstup do série však měli domácí, kteří vyhráli 3:1. Pod úvodní bod série je výrazně podepsán brankář Corey Crawford, který musel zneškodnit 25 střel soupeře. V první třetině byl k vidění svižný hokej, kterému ale chyběly větší příležitosti. Přesto branka padla, když Brandon Saad šikovně před Quickem tečoval střelu Leddyho v přesilové hře. Do druhé části hosté přidali na důrazu, vysunuli svůj forčeking a na hře se to projevilo. Domácím nejprve nebyl uznán gól Jonathana Toewse a prakticky z protiútoku vyrovnal Tyler Toffoli. Vítězná branka padla v 32. minutě, kdy střelu Duncana Keitha srazil Stoll do země a po odrazu od ledu zaplul puk pod horní tyč. Quick byl bez šance. Zlomový moment nastal v poslední třetině, kdy se do sólového úniku dostal Toffoli. Kličkou sice obelstil Crawforda, ale místo prázdné branky trefil jen boční oblouk. Blackhawks se definitivně uklidnili až po trefě Jonathana Toewse z 57. minuty.