Češi a Slováci v akci: Eliáš a Kopecký 2+0, Voráček a Krejčí 0+2

23. 01. 2011, 08:50 » Review - Autor: Pavel Nadrchal

Dnes večer bylo na programu 11 zápasů zámořské hokejové ligy, NHL. Nebylo nouze o překvapivé výsledky a my se podívám blíže na pár zápasů. Philadelphia podlehla na domácím ledě Devils. Detroit si neporadil s obhájcem Stanley Cupu. Boston deklasoval Colorado a nepomohlo ani střídání brankářů na straně Lavin. Washington v čele s Alexem Ovechkinem sestřelil Toronto a spousta dalších výsledků.

PHILADELPHIA - NEW JERSEY 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Překvapivá prohra se zrodila ve Philadelphii, kam zavítali Devils z New Jersey. V první třetině Devils svého protivníka přestříleli 10-5 a z oněch 10 střel se dvakrát trefili. Gól na 2:0 zaznamenal český forward Patrik Eliáš a v konečném účtování to byl gól vítězný. Ačkoli 20 sekund před druhou sirénou Flyers snížil na rozdíl jednoho gólu, byl to právě český útočník, který 42 sekund před závěrečnou sirénou v přesilové hře upravil skóre na konečných 3:1.

Perličky:
* Jednalo se o pátý zápas z celkově šesti v základní části této sezóny.
* Poslední vzájemné utkání základní části se bude hrát 1. dubna.

Statistické review zápasu najdete ZDE.

DETROIT - CHICAGO 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

I v Detroitu byli vidět "naši" hráči. Tentokrát se nejednalo o Čechy, ale o Slováky. I zde v první třetině zasáhli hostující hráči domácí tým sprškou střel (15-8). Ale byli to detroitští, kteří se radovali z první, ale jak se později ukázalo, i posledního gólu v utkání. Šťastným střelcem byl Cory Emmerton, pro něhož to byla první branka v NHL. Pak už úřadoval jenom hostující hráč. Do konce první třetiny v přesilové hře vyrovnal Dave Bolland. Druhá třetina patřila Slovákům. Tomáš Kopecký zaznamenal dva góly, tím pádem si připsal i vítěznou trefu. Na druhou branku mu nahrával Marián Hossa. V poslední třetině Hawks už jenom kontrolovali stav zápasu.

Perličky:
* Detroit si Kopeckého kvůli platovému stropu nemohl v minulosti ponechat a ten se jim odvděčil dvěma góly.
* Brankář Hawks, Corey Crawford, má ve 26 zápasech statistiku 16-8-2, zatímco Marty Turco ve 25 zápasech pouze 10-10-2.
* Za Detroit nenastoupili Datsyuk (pravé zápěstí), Cleary (levý kotník), Stuart, Osgood, Mike Modano (pravé zápěstí) a Tomas Holmström (pravá ruka) a dohromady již nasbírali 72 zmeškaných zápasů této sezóny.

COLORADO - BOSTON 2:6 (1:2, 0:2, 1:2)

Špatně dopadl i domácí tým v Coloradu, kdy trenér Lavin musel měnit brankáře. I díky tomu se do branky dostal Peter Budaj, který však pohromu pro Avs neodvrátil. Hlavní hvězdy hostujícího celku byli Brad Marchand (2+2), Makr Recchi (1+2), jež byl vyhlášen první hvězdou utkání a Patrice Bergeron (1+2). Český útočník David Krejčí si připsal v zápase dvě asistence.
Utkání bohužel nedopadlo dobře pro jiného útočníka Bruins. Marc Savard musel opustit led ve druhé třetině, kdy si poranil hlavu. Savard nepocestuje s týmem do LA, kde Medvědi v pondělí sehrají své další utkání.

TORONTO - WASHINGTON 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)

MONTREAL - ANAHEIM 3:4s (0:1, 1:2, 2:0, 0:1)

PITTSBURGH - CAROLINA 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)

ATLANTA - NY RANGERS 2:3s (1:0, 1:1, 0:1, 0:1)

ST LOUIS - COLUMBUS 2:5 (2:1, 0:1, 0:3)

PHOENIX - LOS ANGELES 3:4 (1:3, 2:0, 0:1)

VANCOUVER - CALGARY 3:4s (1:2, 1:0, 1:1, 0:1)

SAN JOSE - MINNESOTA 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)