Hvězdy 26. týdne sezony 2014/2015

07. 04. 2015, 13:50 » Ocenění hráči - Autor: Šimon Rogner

Brankář Ottawa Senators Andrew Hammond, centr Philadelphia Flyers Brayden Schenn a levý křídelník Columbus Blue Jackets Nick Foligno byli jmenováni třemi hvězdami uplynulého týdne v NHL končícího 5. dubna.

První hvězda týdne: Andrew Hammond, Brankář, OTT Ottawa Senators

Hammond pomohl Senators v jejich boji o play off s bilancí 3-0-1, průměrem inkasovaných branek 1.63 branek a úspěšností zákroků 94 %, když Ottawa (bilance 40-26-13, 93 bodů) ukončila týden se ztrátou dvou bodů na obě divoké karty ve Východní konferenci. Hammond zastavil 16 střel u výhry 2:1 na nájezdy nad Detroit Red Wings, poté pomohl 28 zákroky k vítězství 2:1 v prodloužení nad Tampou Bay a 29 zákroky u výhry 4:3 v prodloužení nad Washingtonem. Týden uzavřel 36 zákroky v prvních 65 minutách a dalšími pěti v nájezdech u prohry 2:3 s Torontem. První hvězda měsíce března si od svého debutu 16. února připsal bilanci 17-1-1, GAA 1.86 a úspěšnost zákroků 93.9 %.

ZačátekDomácí-HostéVýsledekReviewStatistiky
01. 04. 2015 01:30Detroit Red WingsDET-OTTOttawa Senators1:2sReview16/17 | 94.12% | W
03. 04. 2015 01:30Ottawa SenatorsOTT-TBLTampa Bay Lightning2:1pReview28/29 | 96.55% | W
05. 04. 2015 01:00Ottawa SenatorsOTT-WSHWashington Capitals4:3pReview29/32 | 90.62% | W
06. 04. 2015 01:30Toronto Maple LeafsTOR-OTTOttawa Senators3:2sReview36/38 | 94.74% | L

Druhá hvězda týdne: Brayden Schenn, Centr, PHI Philadelphia Flyers

Schenn byl na prvním děleném místě v bodování ligy se šesti body (3+3) ve třech zápasech, ve kterých Flyers (bilance 32-29-18, 82 bodů) získali pět z možných šesti bodů. Schenn otevřel týden dvěma brankami, včetně vítězné branky, u výhry 4:1 nad Pittsburghem. Poté si připsal asistenci u prohry 2:3 s Carolinou a týden nakonec uzavřel s další vítěznou trefou a dvěma asistencemi u opětovné výhry 4:1 nad Penguins. Schenn si tak vylepšil svoji statistiku v této sezóně na 17 branek a 28 asistencí, celkově 45 bodů a stanovil si tak nové kariérní maximum. V týmu se umístil na druhém místě v počtu vítězných gólů (pět), v gólech a bodech je pátý a v asistencích čtvrtý.

02. 04. 2015 02:00Pittsburgh PenguinsPIT-PHIPhiladelphia Flyers1:4Review2+0
04. 04. 2015 19:00Carolina HurricanesCAR-PHIPhiladelphia Flyers3:2sReview0+1
06. 04. 2015 01:30Philadelphia FlyersPHI-PITPittsburgh Penguins4:1Review1+2

Třetí hvězda týdne: Nick Foligno, Levé křídlo, CBJ Columbus Blue Jackets

Foligno byl na prvním děleném místě v gólech (4+1) ve třech zápasech a pomohl tak Blue Jackets (bilance 39-35-4, 82 bodů), aby vyrovnal klubový rekord s výhrami v devíti zápasech v řadě, což byla nejdelší vítězná série v NHL v sezóně 2014/15. Foligno vstřelil branku u výhry 3:2 nad New Jersey, poté si připsal asistenci u výhry na nájezdy 4:3 nad Islanders a poté si u výhry 5:3 nad Penguins zaznamenal první kariérní hattrick. V této sezóně nasbíral účastník letošního Utkání hvězd 30 branek a 40 asistencí a statistiku +12 v 75 utkáních. Tým vede v gólech, bodech, hodnocení +/- a v brankách v přesilovkách a stanoivl si nová kariérní maxima v gólech, asistencích a bodech.

01. 04. 2015 01:00Columbus Blue JacketsCBJ-NJDNew Jersey Devils3:2pReview1+0
03. 04. 2015 01:00Columbus Blue JacketsCBJ-NYINew York Islanders4:3sReview0+1
04. 04. 2015 20:00Columbus Blue JacketsCBJ-PITPittsburgh Penguins5:3Review3+0