Review série 2014/15: Montreal Canadiens - Ottawa Senators

28. 04. 2015, 13:30 » Review - Autor: Adam Krchňavý

Už na začiatku tejto série bolo jasné, že vypadne jeden z kanadských tímov. Séria sa niesla v duchu bojovnosti a hlavne brankárov. Traja gólmani mali česť zasiahnuť do tejto série. Tímy sa dokopy presne trafili v šiestich zápasoch dvadsaťštyrikrát. Dvakrát muselo rozhodnúť predĺženie. Po úvodných troch zápasoch Habs vyhrávali 3:0 na zápasy a pre laika mohla byť táto séria u konca už po štvrtom zápase. Napriek tomu, že Canadiens viedli o tri zápasy, nebolo všetko ani zďaleka jasné. Senators hrali so svojim protivníkom vyrovnané zápasy. Prvý prehrali o gól a ďalšie dva až po predĺžení. Keď chceli myslieť na postup, museli vyhrať štvrtý zápas, ktorý sa hral v Ottawe. Vyhrali ho tesne 1:0. V Montreale ich čakala ťažká úloha, z ktorou si hravo poradili. Vyhrali 5:1 a potvrdili, že v Montreale vedia hrať. Rozhodujúci zápas na 4:2 vyhrali Habs 2:0 v Ottawe.

ÚTOČNÍCI

MTL Najproduktívnejší útočníci boli Tomáš Plekanec, Brian Flynn a Dale Weise, ktorí v šiestich zápasoch nazbierali tri body. Flynnovi stačilo k trom bodom päť hier. Najviac gólov však dal Max Pacioretty s Weiseom, no Maxovi k tomuto míľniku stačilo päť hier. V piatich zápasoch sa úspešne trafil dvakrát.

10.Brandon PrustMTLLevé křídlo6022+240000130.00%

OTT Po dvoch góloch zaznamenali v šiestich zápasoch Patrick Wiercioch, Bobby Ryan a Clarke MacArthur. Wiercioch nazbieral štyri body spolu s Markom Stoneom a Mikom Zibanejadom. Stone sa ani raz presne netrafil, za to prihral na štyri góly.

OBRÁNCI

MTL Obrana Habs určite nezaostávala za útokom. Práve naopak, P.K. Subban nazbieral z celého tímu najviac bodov. S jedným gólom a tromi asistenciami vedie kanadské bodovanie svojho celku. Dva body v troch zápasoch nazbieral Greg Pateryn. Subban bol s 25 trestnými minútami zároveň najvylučovanejší hráč z oboch tímov.

7.Jeff PetryMTLObránce6000+100000150.00%

OTT Osemnásť trestných minút nazbieral Clarke MacArthur a Kyle Turris. Eric Gryba strávil na trestnej lavičke o štyri minúty menej. So štyroch štvorbodových hráčov boli až dvaja z defenzívy. Okrem Wierciocha nazbieral štyri body aj kapitán Erik Karlsson. Karlsson dal jeden gól.

BRANKÁŘI

MTL Carey Price (4-2-0, 1.94 GAA, 93.96%) naposledy chytil všetkých 43 striel! Je dosť pravdepodobné, že bez Priceho by Sens neporazili. Carey zasiahol do všetkých zápasov. Najviac gólov inkasoval v predposlednom zápase, keď z 25 striel inkasoval päťkrát.

POŘ.JMÉNOTÝMPOSTGPWLOTLSOGASASVGAAMIN
1.Carey PriceMTLBrankář642011219893.94%1.94371

OTT Sériu začínal skvelý Andrew Hammond (0-2-0, 3.44 GAA, 91.36%), ktorý dostal dôveru po skvelom konci sezóny. Práve Hammond ich dotiahol do play-off. Ani jeden so zápasov mu príliš nevyšiel, hlavne prvý nie. V prvom inkasoval štyrikrát z 39 striel a v druhom trikrát zo 42 pokusov. Po dvoch prehrách prišiel na rad Craig Anderson (2-2-0, 0.97 GAA, 97.18%) odchytal zvyšné štyri stretnutia, v ktorých inkasoval zo 142 striel štyri góly! V prvom štarte inkasoval dvakrát zo 49 striel. V druhom chytil všetkých 28 pokusov a v treťom inkasoval raz zo 46 striel. Naposledy inkasoval tiež raz, no z 19 striel.

1.Craig AndersonOTTBrankář42201414297.18%0.97247
2.Andrew HammondOTTBrankář2020078191.36%3.44122

ÚHEL POHLEDU

Postup Canadiens sa očakávalo, no ani zďaleka to nebolo jasné. Dá sa povedať, že Senators zažili úspešnú sezónu, hlavne jej koniec. Ich postup do play-off bol famózny. Andrew Hammond bol jedno z najväčších prekvapení sezóny. Na poste brankára pravdepodobne najväčšie. Je trochu škoda, že sa tieto celky nestretli aspoň v druhom kole, keď sú už tímy v play-off zabehnuté. Habs ešte nevedia, koho dostanú do druhého kola. Pozajtra rozhodne posledný zápas či to budú Red Wings alebo Lightning.

Montreal Canadiens - Ottawa Senators 4:2 po zápasech 4:33:2p2:1p0:11:52:0