Rangers po třech zápasech vyhráli, Raanta udržel ve svém debutu nulu

20. 10. 2015, 07:05 » Review - Autor: Šimon Rogner

Jedno utkání se hrálo z pondělí na úterý, postarali se o něj hráči New York Rangers a San Jose Sharks. A mělo celkem jasný průběh, domácí Jezdci v něm díky debutujícímu Antti Raantovi, který vychytal nulu, zvítězili 4:0, a ukončili tak svoji třízápasovou sérii proher.

NYR NY RANGERS - SJS SAN JOSE 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

V jediném nočním zápase jsme viděli jednoznačnou převahu jednoho celku. Domácí Rangers sice byli před utkáním se San Jose pasováni za mírné favority, ale opravdu za mírné, protože Sharks hráli v poslední době dobrý hokej. Na ledě tomu však bylo úplně jinak. Newyorčané si vytvářeli šance a až na třetí třetinu svého soupeři pokaždé přestříleli. Co je však důležité: dávali branky a sami naopak žádnou neinkasovali. V 11. minutě úvodní dvacetiminutovky otevřel nenápadným nahozením z levé strany Marc Staal, který využil clony před Martinem Jonesem. Druhý zásah utkání padl skoro v jeho polovině, po otočce se díky další cloně, kterou tentokrát obstaral Rick Nash, trefil v přesilové hře Mats Zuccarello. Ve třetí třetině sice Žraloci zabrali a snažili se alespoň snížit, aby měli nějakou šanci utkání ještě zdramatizovat, ale to se jim nepovedlo. Dva góly do jejich sítě naopak přidali Jesper Fast a Viktor Stalberg, a definitivně tak potvrdili, že série proher Rangers končí na třech utkáních. Nulu tak ve svém debutu v novém dresu vychytal Antti Raanta, letní posila ze Chicaga, stačilo mu na to 22 zákroků.

Perličky:
* Opět se moc nevylučovalo, Rangers využili svoji jedinou přesilovku, zatímco San Jose ani jednu ze dvou.
* Rick Nash, který stále čeká na svůj první gól v nové sezóně, zaznamenal svoji druhou asistenci (bod) v ročníku.
* Antti Raanta si vylepšil svoji bilanci v domácích utkáních na 15-0-3.