San Jose snížilo a dalo fanouškům naději

05. 06. 2016, 05:40 » Review - Autor: Tomáš David

Kritický třetí zápas nakonec zvládlo v prodloužení San Jose a nedovolilo Pittsburghu dostat se do trháku. Vítězný gól dal v 73. minutě nováček Joonas Donskoi, Sharks nevadila ani absence zraněného Tomáše Hertla. Čtvrtý zápas se za stavu 2:1 pro Pittsburgh odehraje v úterý od 2:00 na ledě San Jose.

SJS SAN JOSE - PIT PITTSBURGH 3:2p (1:1, 0:1, 1:0, 1:0)

Do kritického zápasu lépe vstoupili hráči Penguins, kteří se rychle ujali vedení 1:0 poté, co se trefil z velké vzdálenosti Ben Lovejoy. Netrvalo ale dlouho, když teprve druhou střelou domácích borců v zápasu prostřelil Murrayho obránce Justin Braun a bylo srovnáno. Do konce první periody převažovali hokejisté v bílých dresech, ale gól se jim vstřelit nepodařilo. To po přestávce se obraz hry změnil a jednoznačně lepšími se stali bruslaři z Kalifornie. Avšak ani oni své šance nevyužili a na konci prostřední dvacetiminutovky udeřil Pittsburgh. Patric Hornqvist tečoval Lovejoyovo nahození za záda bezmocného Martina Jonese. Třetí třetinu začali lépe Tučňáci, ovšem Bonino dostal čtyřminutový trest za hru vysokou holí. Ten v samém závěru využil Joel Ward, díky jehož střele dostali domácí zápas do prodloužení. Po sérii nevyužitých velkých šancí se nakonec v 72. minutě rozhodl zápas Joonas Donskoi a vykřesal naději pro svůj tým k návratu do série.

Perličky:
* Hráči Pittsburghu zblokovali 38 střel.
* Donskoi vsítil svou šestou trefu v letošním play off.
* Pens svého soupeře přestříleli 42 ku 26 pokusům svého soka, avšak ani to jim nestačilo k výhře.