Sharks po dnešku sedí hrobníkovi na lopatě

07. 06. 2016, 05:09 » Review - Autor: Tomáš David

Další velmi důležitý duel zvládli lépe hosté ze Steel City a ujímají se opět dvouzápsového vedení ve finálovém souboji se San Jose, které musí vyhrát tři zápasy v řadě.

SJS SAN JOSE - PIT PITTSBURGH 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Po úvodní vyrovnané pětiminutovce jsme se dostali opět do klasického vzorce, ve kterém Pens střelecky převažovali a měli několik obrovských gólových šancí. Využili však pouze jednu z nich, když se trefil bek Ian Cole. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro hosty a očekávala se zvýšená aktivita na straně Sharks. Ta se však nedostavila ani ve druhé periodě a tak Pittsburgh trestal dále. Tentokráte se celku Mika Sullivana konečně podařilo využít přesilovou hru a Kesslovu střelu tečoval Evgeni Malkin, který dal první gól ve finálové sérii. Avšak i ve zbytku prostřední dvacetiminutovky převažovali hráči s Tučňákem na prsou. Ostatní šance ale zmařil, i s pomocí tyček, Martin Jones. Do třetí třetiny tak šlo San Jose s nožem na krku, protože muselo dohnal dvoubrankové manko. Podle toho také vypadal obrázek třetí třetiny, ve které celek v tmavých dresech jasně převažoval. V deváté minutě tak přišla odměna v podobě snížení z hole Melkera Karlssona, jež vykřesal naději domácí na srovnání stavu střetnutí. Žraloci tak měli ve své nádrži dostatek čau srovnat, avšak ten z jejich pohledu letěl jako voda a v 58. minutě navíc zvýšil po chybné rozehrávce Eric Fehr a velmi rychle bylo jasné, že mohou příznivci Penguins slavit. Za stavu 3:1 na zápasy se tak jede do Pittsburghu, kde se může v noci ze čtvrtka na pátek slavit zisk Stanley Cupu.

Perličky:
* Zadák Ian Cole vstřelil svůj první gól za posledních 104 odehraných zápasů.
* Matthew Murray pochytal 95,8% všech pokusů Sharks
* Phil Kessel a Evgeni Malkin si připsali po dvou bodech a stali se tak strůjci vítězství Pens.