10 nejlepších zápasů v sezóně 2015/16 (3/5)

14. 07. 2016, 19:15 » Perličky - Autor: Šimon Rogner

Sezóna 2015/16 skončila vítězstvím Pittsburghu v šesti utkáních finále Stanley Cupu nad hokejisty San Jose Sharks. Toto vítězství nejenže uzavřelo skvělou jízdu Penguins, ale i další památný ligový ročník. Podívejte se společně s námi na žebříček deseti nejlepších utkání uplynulé sezóny podle ligové stanice NHL Network.

Ve třetím z pěti dílů zavítáme nejdříve do Los Angeles, kam se vrátili bývalí hráči Kings Mike Richards a Justin Williams, ale ani comeback hostů z Washingtonu nezabránil výhře Kings. Další naší zastávkou bude Chicago, kde Blackhawks sehráli gólově bohaté utkání s rivaly ze St. Louis.

Předchozí díly:
10 nejlepších zápasů v sezóně 2015/16 (1/5)
10 nejlepších zápasů v sezóně 2015/16 (2/5)

6. LAK LOS ANGELES KINGS - WSH WASHINGTON CAPITALS
4:3 po prodloužení
(10. 03. 2016; 04:30)

Hokejisté Los Angeles doslova vletěli na hráče Washingtonu, v jejichž sestavě byli i jejich bývalí hráči Mike Richards a Justin Williams, když lídry celé ligy v úvodní třetině přestříleli 14:6 a Bradenu Holtbymu dali tři góly. Washington však ve třetí třetině svého soupeře přestřílel 18:6 a v 57. minutě zásluhou obránce Dmitryho Orlova vyrovnal. V prodloužení však rozhodl o vítězství domácích Jeff Carter.

5. CHI CHICAGO BLACKHAWKS - STL ST. LOUIS BLUES
5:6 po prodloužení
(05. 11. 2015; 02:00)

Možná že to bylo první utkání mezi Blues a Blackhawks v sezóně 2015/16, ale rivalové z Centrální divize se do toho pustili zhurta. V první třetině padlo na obou stranách sedm branek, lépe na tom byli i díky proměněnému trestnému střílení Andrewa Shawa a přesilovkové trefě Patricka Kanea domácí Hawks, vedli 5:2. Briana Elliotta, jenž z prvních šesti střel inkasoval tři góly, nahradil po 6 minutách a 35 sekundách Jake Allen, ale Allen zůstal v brance pouhých 41 sekund, než se kouč St. Louis Ken Hitchcock rozhodl znovu vrátit do klece Elliotta. Ten však stejně musel v závěru úvodní dvacetiminutovky odstoupit kvůli zranění, z 15 střel inkasoval čtyři góly. Allen chytil 26 z 27 střel a jeho spoluhráči třemi brankami ve druhé třetině skóre vyrovnali. Ve třetí třetině vyhráli Blackhawks na střely 14:7, ale gólu jsme se nedočkali. V prodloužení 3 na 3 rozhodl po necelých čtyřech minutách Vladimir Tarasenko, a dokonal tak obrat.

zdroje: nhl.com