10 nejlepších zápasů v sezóně 2015/16 (4/5)

15. 07. 2016, 09:45 » Perličky - Autor: Šimon Rogner

Sezóna 2015/16 skončila vítězstvím Pittsburghu v šesti utkáních finále Stanley Cupu nad hokejisty San Jose Sharks. Toto vítězství nejenže uzavřelo skvělou jízdu Penguins, ale i další památný ligový ročník. Podívejte se společně s námi na žebříček deseti nejlepších utkání uplynulé sezóny podle ligové stanice NHL Network.

Ve čtvrtém z pěti dílů zavítáme nejdříve na poslední utkání sezóny 2015/16 do San Jose, kde se Sharks v šestém duelu snažili odvrátit vyřazení, ale Pittsburgh je takticky přehrál a díky vítězství 4:1 oslavil svůj čtvrtý Stanleyův Pohár v historii. I u druhého momentu budou hráči Penguins a opět slavící: tentokráte oslavují postup do finále Východní konference, zařídilo jim to vítězství v šestém střetnutí druhého kola proti Washingtonu.

Předchozí díly:
10 nejlepších zápasů v sezóně 2015/16 (1/5)
10 nejlepších zápasů v sezóně 2015/16 (2/5)
10 nejlepších zápasů v sezóně 2015/16 (3/5)

4. SJS SAN JOSE SHARKS - PIT PITTSBURGH PENGUINS
1:3
(13. 06. 2016; 02:00)

Přesně sedm let po posledním zisku Stanley Cupu a tři dny poté, co nevyužili šance získat jako první profesionální sportovní tým od roku 1960 titul v Pittsburghu, Tučňáci díky skvělému defenzivnímu výkonu, což značí počet 19 střel na jejich brankáře, zvítězili 3:1 a získali Stanley Cup. Dvě asistence, včetně té na vítěznou branku v osmé minutě druhé třetiny vstřelené z hole Krise Letanga, zaznamenal kapitán Sidney Crosby, který po utkání převzal Conn Smythe Trophy pro nejužitečnějšího hráče play off.

3. PIT PITTSBURGH PENGUINS - WSH WASHINGTON CAPITALS
4:3 po prodloužení
(11. 05. 2016; 02:00)

Tentokrát to však Penguins tak jednoduché neměli: ve třetí třetině nastřádali čtyři dvouminutová vyloučení v řadě, včetně tří za zdržování hry. Navíc ztratili proti vítězům základní části z Washingtonu vedení 3:0, ale v prodloužení mohli rozhodnout, jenže puk v poslední chvíli svým tělem zastavil hostující Jay Beagle. Ale nakonec to pro zaplněnou CONSOL Energy Center dopadlo dobře. V čase 66:32 totiž rozhodl o vítězství a postupu do konferenčního finále Nick Bonino.

zdroje: nhl.com