Hvězdy 9. týdne sezony 2016/2017

14. 12. 2016, 08:45 » Ocenění hráči - Autor: Šimon Rogner

Pozadu ve výčtu hvězd nezůstaneme ani u těch nejlepších v minulém týdnu. Bezpochyby mezi ně patří útočník Flyers Jakub Voráček, dařilo se i brankářovi Rangers Anttimu Raantovi a místo ve výběru si svými výkony zasloužil podle serveru nhl.com rovněž forvard Columbusu Sam Gagner. Pojďme se na jejich výkony v minulém týdnu podívat trochu zblízka.

První hvězda týdne: Jakub Voracek cze, Pravé křídlo, PHI Philadelphia Flyers

Voráček byl se šesti asistencemi nejlepším nahrávačem minulého týdne a s celkovými devíti body rovněž nejproduktivnějším hráčem Flyers, kterým pomohl ke čtyřem výhrám ve čtyřech zápasech. Nejprve dal svůj osmý gól v prodloužení v kariéře - a mimochodem druhý v sezóně - v zápase proti Floridě (3:2 PP), v dalších dvou duelech pak zaznamenal v každém shodně čtyři body (1+3), a to v utkání proti Edmontonu (6:5) a Dallasu (4:2). Týden uzavřel bez bodu, jeho Philadelphia ale zvítězila na ledě Detroitu 1:0 v prodloužení.

ZačátekDomácí-HostéVýsledekReviewStatistiky
07. 12. 2016 01:00Philadelphia FlyersPHI-FLAFlorida Panthers3:2pReview1+0
09. 12. 2016 01:00Philadelphia FlyersPHI-EDMEdmonton Oilers6:5Review1+3
10. 12. 2016 19:00Philadelphia FlyersPHI-DALDallas Stars4:2Review1+3
11. 12. 2016 23:00Detroit Red WingsDET-PHIPhiladelphia Flyers0:1pReview0+0

Druhá hvězda týdne: Antti Raanta, Brankář, NYR New York Rangers

Raanta dostal při nepříliš skvělé formě Henrika Lundqvista od kouče Alaina Vigneaulta důvěru a odvděčil se mu za to skvělými výkony: zaznamenal bilanci 3-0-0, průměrně pustil 0.33 gólu na zápas a chytil 98.4 % všech střel, kterým čelil. Jeho Rangers tak získali šest z možných osmi bodů. Nejprve si připsal 17 zákroku u výhry 2:1 nad Winnipegem, poté zaznamenal dvě nuly za sebou: u výhry 1:0 v prodloužení nad Chicagem (26 zákroků) a u vítězství 5:0 nad New Jersey (19 zákroků).

07. 12. 2016 01:00New York IslandersNYI-NYRNew York Rangers4:2Review0/0 | - |
09. 12. 2016 02:00Winnipeg JetsWPG-NYRNew York Rangers1:2Review17/18 | 94.44% | W
10. 12. 2016 02:30Chicago BlackhawksCHI-NYRNew York Rangers0:1pReview26/26 | 100% | W
12. 12. 2016 01:00New York RangersNYR-NJDNew Jersey Devils5:0Review19/19 | 100% | W

Třetí hvězda týdne: Sam Gagner, Centr, CBJ Columbus Blue Jackets

Gagner si ve třech utkáních připsal šest bodů za tři góly a tři asistence, a pomohl tak svým Blue Jackets ke třem výhrám a prodloužení vítězné série. Týden začal výborně, když čtyřmi body (2+2) zařídil výhru 4:1 nad Arizonou, poté přidal gól a nahrávku u triumfu 4:1 nad Detroitem, aby nakonec nebodoval v zápase proti Islanders (výhra 6:2).

04. 12. 2016 02:00Arizona CoyotesARI-CBJColumbus Blue Jackets2:3sReview0+0
06. 12. 2016 01:00Columbus Blue JacketsCBJ-ARIArizona Coyotes4:1Review2+2
10. 12. 2016 01:30Detroit Red WingsDET-CBJColumbus Blue Jackets1:4Review1+1
11. 12. 2016 01:00Columbus Blue JacketsCBJ-NYINew York Islanders6:2Review0+0