Hvězdy 12. týdne sezony 2016/2017

03. 01. 2017, 09:00 » Ocenění hráči - Autor: Šimon Rogner

Pozadu ve výčtu hvězd nezůstaneme ani u těch nejlepších v minulém týdnu. Bezpochyby mezi ně patří americký útočník Auston Matthews, dařilo se i forvardovi Rangers Chris Kreiderovi a místo ve výběru si svými výkony zasloužil podle serveru nhl.com rovněž gólman Pittsburghu Marc-André Fleury. Pojďme se na jejich výkony v minulém týdnu podívat trochu zblízka.

První hvězda týdne: Auston Matthews, Centr, TOR Toronto Maple Leafs

Matthews byl se šesti body (4+2) ve třech zápasech nejproduktivnějším hráčem ligy, a pomohl tak svým Maple Leafs ke třem výhrám ve třech utkáních, včetně vítězství v Centennial Classic nad Detroitem. Nejprve nasbíral gól a asistenci u výhry 3:2 na nájezdy nad Floridou, poté stejný kousek zopakoval u triumfu 3:2 v prodloužení nad Tampou Bay. Týden pak zakončil dvěma góly, včetně svého prvního kariérního v prodloužení, u vítězství 5:4 v prodloužení nad Red Wings.

ZačátekDomácí-HostéVýsledekReviewStatistiky
29. 12. 2016 01:00Florida PanthersFLA-TORToronto Maple Leafs2:3sReview1+1
30. 12. 2016 01:30Tampa Bay LightningTBL-TORToronto Maple Leafs2:3pReview1+1
01. 01. 2017 21:00Toronto Maple LeafsTOR-DETDetroit Red Wings5:4pReview2+0

Druhá hvězda týdne: Chris Kreider, Levé křídlo, NYR New York Rangers

Kreider se dělil s Matthewsem se čtyřmi góly o místo nejlepšího střelce minulého týdne a společně s jednou asistencí pomohl Rangers ke třem výhrám. Týden začal jednou asistencí u výhry 4:3 nad Ottawou, pak se gólem podílel na triumfu 6:3 nad Arizonou, aby nakonec pomohl svým druhým hattrickem v kariéře k vysoké výhře 6:2 nad Coloradem.

28. 12. 2016 01:00New York RangersNYR-OTTOttawa Senators4:3Review0+1
30. 12. 2016 03:00Arizona CoyotesARI-NYRNew York Rangers3:6Review1+0
01. 01. 2017 02:00Colorado AvalancheCOL-NYRNew York Rangers2:6Review3+0

Třetí hvězda týdne: Marc-Andre Fleury, Brankář, PIT Pittsburgh Penguins

Fleury zastavil 77 z 82 střel, kterým čelil, k tomu inkasoval průměrně 2.13 gólů na zápas a zapsal úspěšnost zákroků 93.9 %, aby si v minulém týdnu připsal trio výher. Nejprve 21 zákroky pomohl k vítězství 5:2 nad New Jersey, poté nahradil v brance ve třetí třetině zraněného Matta Murrayho a 19 zákroky přispěl k výhře 3:2 nad Carolinou, aby nakonec zaznamenal 37 zákroků u vítězství 4:3 nad Montrealem.

28. 12. 2016 01:00New Jersey DevilsNJD-PITPittsburgh Penguins2:5Review21/23 | 91.30% | W
29. 12. 2016 01:00Pittsburgh PenguinsPIT-CARCarolina Hurricanes3:2Review19/19 | 100% | W
01. 01. 2017 01:00Pittsburgh PenguinsPIT-MTLMontreal Canadiens4:3pReview37/40 | 92.50% | W