Hvězdy 24. týdne sezony 2016/2017

28. 03. 2017, 21:55 » Ocenění hráči - Autor: Šimon Rogner

Pozadu ve výčtu hvězd nezůstaneme ani u těch nejlepších v minulém týdnu. Bezpochyby mezi ně patří útočník Tampy Bay Nikita Kucherov, dařilo se i brankáři Karimu Lehtonenovi a místo ve výběru si svými výkony zasloužil podle serveru nhl.com rovněž kapitán Anaheimu Ryan Getzlaf. Pojďme se na jejich výkony v minulém týdnu podívat trochu zblízka.

První hvězda týdne: Nikita Kucherov, Pravé křídlo, TBL Tampa Bay Lightning

Kucherov si ve třech utkáních minulého týdne připsal sedm bodů (5+2), pokaždé bodoval v utkání více než jednou, a pomohl tak Lightning k důležitým dvou výhrám v boji o postup do play off. Nejprve zaznamenal gól a asistenci u prohry 3:5 Arizonou, poté však hattrickem pomohl k triumfu 6:3 nad Bostonem, aby nakonec opět bodoval dvakrát (1+1) a vstřelil vítězný gól v prodloužení u vítězství 2:1 proti Detroitu.

ZačátekDomácí-HostéVýsledekReviewStatistiky
22. 03. 2017 00:30Tampa Bay LightningTBL-ARIArizona Coyotes3:5Review1+1
24. 03. 2017 00:00Boston BruinsBOS-TBLTampa Bay Lightning3:6Review3+0
25. 03. 2017 00:30Detroit Red WingsDET-TBLTampa Bay Lightning1:2pReview1+1

Druhá hvězda týdne: Kari Lehtonen, Brankář, DAL Dallas Stars

Lehtonen měl v minulém týdnu bilanci 3-0-1, průměrně inkasoval 0.98 branek na zápas a chytil 95.9 % všech střel, kterým čelil, díky čemuž jeho Stars získali sedm z možných osmi bodů. Týden začal ziskem svojí 36. nuly v kariéře, když 30 zákroky pomohl k výhře 1:0 nad San Jose, pokračoval 24 zákroky u porážky 2:3 na nájezdy se Chicagem, ale potom si připsal dvě výhry se shodnými 20 zákroky: 6:1 nad Sharks a 2:1 v prodloužení nad New Jersey.

21. 03. 2017 01:30Dallas StarsDAL-SJSSan Jose Sharks1:0Review30/30 | 100% | W
24. 03. 2017 01:30Chicago BlackhawksCHI-DALDallas Stars3:2sReview24/26 | 92.31% | L
25. 03. 2017 01:30Dallas StarsDAL-SJSSan Jose Sharks6:1Review20/21 | 95.24% | W
26. 03. 2017 23:00New Jersey DevilsNJD-DALDallas Stars1:2pReview20/21 | 95.24% | W

Třetí hvězda týdne: Ryan Getzlaf, Centr, ANA Anaheim Ducks

Getzlaf byl se sedmi asistencemi ve třech zápasech nejlepším nahrávačem minulého týdne v NHL, a pomohl tak Ducks ke třem výhrám. V prvním duelu proti Edmontonu řídil výhru 4:3 třemi asistencemi, poté nebodoval u výhry 2:1 nad Winnipegem, aby ovšem k triumfu 6:3 nad Rangers přispěl čtyřmi nahrávkami, což se mu povedlo už poosmé v kariéře.

23. 03. 2017 03:00Anaheim DucksANA-EDMEdmonton Oilers4:3Review0+3
25. 03. 2017 03:00Anaheim DucksANA-WPGWinnipeg Jets3:1Review0+0
27. 03. 2017 03:00Anaheim DucksANA-NYRNew York Rangers6:3Review0+4