Rangers potvrdili domácí dominanci a srovnali sérii

05. 05. 2017, 04:53 » Review - Autor: Šimon Rogner

Zatímco v sérii mezi Anaheimem a Edmontonem zatím vyhrál každé utkání hostující tým, v souboji mezi New York Rangers a Ottawou si neporazitelnost drží domácí mužstva. Ve čtvrtém zápase to potvrdili v Madison Square Garden svěřenci Alaina Vigneaulta, když podruhé v řadě zdolali Senators 4:1 a do kanadského hlavního města se tak vracejí za vyrovnaného stavu 2:2. Po dvou bodech zaznamenali hráči čtvrté formace Tanner Glass (0+2) a Oscar Lindberg (2+0).

NYR NY RANGERS - OTT OTTAWA 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

V prvních dvou zápasech série to byli Senators, kteří i přes nepříznivý stav vždy dokázali najít způsob jak vyhrát. Jakmile se ale série přesunula do New Yorku, dostali se ke slovu Rangers a po dvou shodných výhrách 4:1 je série opět srovnaná 2:2. O poslední vítězství se Jezdci postarali dnes v noci. Ne že by byli ve čtvrtém duelu tak dominantní jako v tom třetím, ale góly na rozdíl od hostů dávali, a to je to nejdůležitější. V 15. minutě otevřel skóre z přečíslení obránce Nick Holden, který si Andersona sám v úniku dobře povodil a uklidil puk za jeho záda. Jinak ale byla první třetina vyrovnaná a tento trend pokračoval i v prostřední dvacetiminutovce. Jediný velký rozdíl mezi oběma týmy ovšem tvořil počet vysoce nebezpečných šancí ke skórování, v nichž byli domácí lepší. A protože jich měli více, tak dávali také góly. O ten první se už po dvou minutách postaral z úniku dvou na nikoho po nahrávce Grabnera Oscar Lindberg. Na jejich branku si připsal druhou asistenci Tanner Glass, jenž se podepsal i pod třetím zásahem Rangers ve 36. minutě. Dobrým forčekingem tentokrát vybojoval puk, který Miller posunul na zakončujícího Lindberga, který svým druhým gólem v zápase zvýšil na 3:0. Třetí třetina už byla vyrovnaná, a to i co se šancí ke skórování týče, a odpovídá tomu i skóre 1:1. V 51. minutě v přesilovce dostal Rangers do čtyřbrankového vedení z dorážky důrazný Chris Kreider, aby o necelé tři minuty později vstřelil alespoň čestný gól hostů z přesné střely z levého kruhu Kyle Turris. Na skóre utkání se už potom nic nezměnilo a kromě několika málo potyček na konci duelu už fanoušci nic zajímavého neviděli. Tak či onak je série srovnaná 2:2 na zápasy a do pátého utkání na ledě Ottawy (sobota 6.5., 21:00) jdou oba týmy opět od znova. Senators by se v něm opět měli spolehnout na svého kapitána Erika Karlssona, který sice neodehrál po srážkách s Kreiderem a Millerem třetí třetinu, ale kouč Boucher po zápase potvrdil, že Karlsson sice má zranění v dolní části těla, ale tým ho za rozhodnutého stavu raději šetřil. Na pátý duel by ale měl být připraven.