Návštěvnost Caroliny poklesla během jednoho zápasu o 10.000

12. 10. 2017, 16:30 » Informace z klubů - Autor: Pavel Nadrchal

Když Carolina Hurricanes zahájila sezónu 2017-18 vítězstvím proti Minnesotě Wild, psala se sobota a hráči mohli slavit vítězství před vyprodaným hledištěm PNC Areny, 18 680 diváků.

V úterý, hráli hráči Hurricanes druhý domácí zápas a zažili úplně jiné pocity. Tentokrát tým prohrál s Columbusem Blue Jackets v prodloužení a PNC Arena hlásila návštěvnost 7 892 diváků.

Tuesday night 🏒 don’t mind if I do!! #Canes20 #CBJvsCAR #Redvolution pic.twitter.com/S5wW1NDGl8

— Co-captainDumbledore (@marcellepulley) October 10, 2017

Carolina je nyní na čtyřzápasovým tripu a tak jejich další domácí zápas nebude dříve než 24. října, respektive 25. října nad ránem, kdy bude hostit Tampu Bay Lightning. Jak značí mapa prodejce vstupenek, zatím není vůbec plno.

Téměř veškeré sektory PNC Areny jsou ještě volné. Pouze sektory 210-214 jsou vyprodány. Navíc 22 ze 30 spodních sekcí mají více než 100 vstupenek volných.

Nízká návštěvnost zápasů Hurricanes je nyní novým trendem.

V červenci stránka 247WallSt.com oznámila, že během 10 let spadla návštěvnost zápasu Caroliny o 32.3%, což je nejvíce ze všech týmů NHL.

Průměrná návštěvnost zápasů během posledních 10 let, nepočítaje dva domácí zápasy letošní sezóny, je v průměru 11 776. Není se čemu divit, Hurricanes se nedostali do play off od sezóny 2009.

'06 Hurricanes: Stanley Cup Champs and loudest fan base in the League
'17 Hurricanes: Mediocrity and attendance barely breaking AHL figures

— Erik Zarins (@ErikZarins) October 11, 2017

Navíc úterní zápas v PNC Arena byl dost nudný až do třetí třetiny, kdy padly dva góly a následné prodloužení.

A jak můžete vidět, jeden z fanoušků z "místa činu" nebyl nadšený ani ze salátu, který si zakoupil. Má se vedení týmu Caroliny Hurricanes bát horších časů? Horších než doposud?

@NHLCanes Got this salad at 2nd level east lounge. The "grilled chicken" is frozen. Frozen. @PNCArena pic.twitter.com/QNfZxUNHBQ