Hvězdy 7. týdne sezony 2017/2018

21. 11. 2017, 07:00 » Ocenění hráči - Autor: Šimon Rogner

NHLportal.cz
(zdroj: NHLportal.cz)
Pozadu ve výčtu třech hvězd podle ligového serveru NHL.com nezůstaneme ani v hodnocení sedmého týdne nového ročníku. Mezi největší hvězdy uplynulých sedmi hracích dní bezpochyby patří útočník Caroliny Teuvo Teravainen, dařilo se i gólmanovi Toronta Frederiku Andersonovi a místo ve výběru si svými výkony zasloužil i centr Colorada Nathan MacKinnon. Pojďme se na jejich výkony v minulém týdnu podívat trochu zblízka.

První hvězda týdne: Teuvo Teravainen, Levé křídlo, CAR Carolina Hurricanes

Teravainen byl v minulém týdnu s pěti brankami nejlepším střelcem a zároveň s deseti body nejproduktivnějším hráčem, díky čemuž pomohl Hurricanes k zisku třech výher. Třiadvacetiletý Fin vstoupil do týdne svým prvním kariérním hattrickem a jednou asistencí u výhry 5:1 nad Dallasem, poté zaznamenal dvě asistence u porážky 4:6 s Islanders a jednou nahrál u vítězství 3:1 nad Buffalem. Rodák z Helsinek uzavřel týden tříbodovým představením proti Ostrovanům, když k výhře 4:2 přispěl dvěma brankami a jednou asistencí.

ZačátekDomácí-HostéVýsledekReviewStatistiky
14. 11. 2017 01:00Carolina HurricanesCAR-DALDallas Stars5:1Review3+1
17. 11. 2017 01:00New York IslandersNYI-CARCarolina Hurricanes6:4Review0+2
19. 11. 2017 01:00Buffalo SabresBUF-CARCarolina Hurricanes1:3Review0+1
19. 11. 2017 23:00Carolina HurricanesCAR-NYINew York Islanders4:2Review2+1

Druhá hvězda týdne: Frederik Andersen, Brankář, TOR Toronto Maple Leafs

Andersen byl při svých dvou startech perfektní a zastavil všech 75 střel, kterým v minulém týdnu čelil, díky čemuž pomohl Torontu prodloužit vítěznou sérii na šest utkání. Osmadvacetiletý Dán si připsal kariérní maximum 42 zákroků u vítězství 1:0 v prodloužení nad New Jersey a poté 33 zákroky pomohl k triumfu 6:0 nad rivaly z Montrealu. Podruhé v kariéře se mu tak povedlo připsat si dvě nuly v řadě (poprvé to bylo 23. a 25. ledna 2017).

17. 11. 2017 01:00Toronto Maple LeafsTOR-NJDNew Jersey Devils1:0pReview42/42 | 100% | W
19. 11. 2017 01:00Montreal CanadiensMTL-TORToronto Maple Leafs0:6Review33/33 | 100% | W

Třetí hvězda týdne: Nathan MacKinnon, Centr, COL Colorado Avalanche

MacKinnon nasbíral ve třech utkáních dohromady solidních sedm bodů (2+5), a pomohl tak Avalanche k dvěma výhrám. Dvaadvacetiletý Kanaďan vstoupil do týdne parádně: s čtyřmi asistencemi a pěti body v utkání proti Washingtonu (6:2) si totiž stanovil nová kariérní maxima. Poté sice u prohry 2:5 s Nashvillem nebodoval, ale nakonec nahrál na vyrovnávací gól v poslední minutě základní hrací doby duelu proti Detroitu, aby nakonec sám vstřelil vítěznou branku v prodloužení.

17. 11. 2017 03:00Colorado AvalancheCOL-WSHWashington Capitals6:2Review1+4
19. 11. 2017 02:00Nashville PredatorsNSH-COLColorado Avalanche5:2Review0+0
20. 11. 2017 00:00Detroit Red WingsDET-COLColorado Avalanche3:4pReview1+1