Čeští legionáři v NHL - 8. týden sezony 2017/18

27. 11. 2017, 19:30 » Češi v NHL - Autor: NHLportal.cz

Další týden je za námi a ani tentokrát jsme nezapomněli sledovat výkony našich krajanů v NHL. Minulý týden navíc odehráli další tři Češi svůj první zápas v letošní sezoně. Jmenovitě to byli brankář Jakub Langhamer z Arizony, který střídal v půlce zápasu Wedgewooda, brankář David Rittich, o kterém se dozvíte v následujících odstavcích, a svůj první zápas odehrál také obránce Jakub Jeřábek, pro něhož to byl první zápas v NHL vůbec. No a nezbývá nic jiného, než se podívat kdo je tentokrát mezi vítězi a kdo mezi poraženými.

Vítězové

BOS David Krejčí

Poprvé od svého návratu do sestavy Bruins se výrazněji prosadil David Krejčí. Jednatřicetiletý forvard odehrál v minulém týdnu tři zápasy. Proti Devils, kdy Boston vyhrál na nájezdy, bodovat ještě nedokázal, ale připsal si alespoň kladný bod do tabulky pravdy. V duelu s Penguins už ale zaznamenal dva body za přesnou trefu a nahrávku. Pomohl tak výrazně k výhře nad 4:3. Jeho další gól, který padl tentokrát do sítě Edmontonu, sice srovnával stav na 2:2, na výhru to ale nakonec nestačilo, a tak se Krejčí a jeho spoluhráči se museli smířit s prohrou 2:4.

ZačátekDomácí-HostéVýsledekReviewStatistiky
23. 11. 2017 01:00New Jersey DevilsNJD-BOSBoston Bruins2:3sReview0+0
24. 11. 2017 19:00Boston BruinsBOS-PITPittsburgh Penguins4:3Review1+1
26. 11. 2017 23:00Boston BruinsBOS-EDMEdmonton Oilers2:4Review1+0

WSH Jakub Vrána

Co se týče gólů, zažil Vrána nejúspěšnější týden. Proti Senators byl při chuti a vystřelil celkem pětkrát na bránu, což je jeho nadprůměr, a byly z toho hned dvě branky. V dalším zápase se sice bodově odmlčel, ale proti Maple Leafs se opět jednou přesně trefil. Celkem si tedy připsal tři body ve třech zápasech.

21. 11. 2017 01:00Washington CapitalsWSH-CGYCalgary Flames1:4Review0+1
23. 11. 2017 01:00Washington CapitalsWSH-OTTOttawa Senators5:2Review2+0
24. 11. 2017 23:00Washington CapitalsWSH-TBLTampa Bay Lightning3:1Review0+0
26. 11. 2017 01:00Toronto Maple LeafsTOR-WSHWashington Capitals2:4Review1+0

CGY David Rittich

K vítězům musíme zařadit i brankáře Davida Ritticha. Pětadvacetiletý gólman, který doposud neodchytal v NHL jediné celé utkání, se konečně dočkal a proti Coloradu chytal od první minuty. Rittich svému týmu pomohl čtyřiadvaceti zákroky z šestadvaceti možných. Úspěšnost měl tedy na 92 procentech.

25. 11. 2017 03:00Dallas StarsDAL-CGYCalgary Flames6:4Review0/0 | - |
26. 11. 2017 04:00Colorado AvalancheCOL-CGYCalgary Flames2:3Review24/26 | 92.31% | W

Poražení

MTL Tomáš Plekanec

Vůbec žádný bod nezaznamenal Tomáš Plekanec. Pětatřicetiletý útočník se stejně jako celý Monetral poměrně trápí. Plekancovi nemohlo k bodům ani to, že tráví na ledě necelých dvacet minut, což je o pět až šest minut více než na začátku letošního ročníku.

22. 11. 2017 02:30Dallas StarsDAL-MTLMontreal Canadiens3:1Review0+0
23. 11. 2017 02:00Nashville PredatorsNSH-MTLMontreal Canadiens3:2sReview0+0
26. 11. 2017 01:00Montreal CanadiensMTL-BUFBuffalo Sabres3:0Review0+0

Autor: František Zajíc