Čeští legionáři v NHL - 19. týden sezony 2017-18

12. 02. 2018, 20:05 » Češi v NHL - Autor: František Zajíc

Již po devatenácté vám přinášíme pravidelné ohlédnutí za českými výkony. Komu se dařilo a vysloužil si místo vítězi, a kdo naopak nezazářil?

Vítězové

ANA Ondřej Kaše

Mezi vítěze se nám vrátil Ondřej Kaše. Dvaadvacetiletý útočník Anaheimu ukončil pětizápasový bodový půst a opět začal být vidět. Proti Torontu byl střelecky aktivní, když vystřelil na bránu soupeře celkem pět projektilů, z nichž jeden zamířil za záda gólmana Maple Leafs. Další trefu a dokonce ještě jednu asistenci přidal v utkání proti Buffalu. Proti Edmotonu sice nebodoval, ale tři body ve třech zápasech a jeden kladný bod v hodnocení plus mínus je skvělá vizitka.

ZačátekDomácí-HostéVýsledekReviewStatistiky
06. 02. 2018 01:00Toronto Maple LeafsTOR-ANAAnaheim Ducks7:4Review1+0
07. 02. 2018 01:00Buffalo SabresBUF-ANAAnaheim Ducks3:4pReview1+1
10. 02. 2018 04:00Anaheim DucksANA-EDMEdmonton Oilers3:2Review0+0

NJD Pavel Zacha

Po dlouhé době se dařilo i Pavlu Zachovi. Nejprve si připsal dvě přesné nahrávky proti Ottawě a poté vstřelil gól v duelu s Calgary. K výhrám Ďáblů to bohužel nevedlo, ale malou útěchou může být fakt, že i přes prohry svého týmu dokázal získat jeden plusový bod do tabulky pravdy.

07. 02. 2018 01:30Ottawa SenatorsOTT-NJDNew Jersey Devils5:3Review0+2
09. 02. 2018 01:00New Jersey DevilsNJD-CGYCalgary Flames2:3Review1+0
11. 02. 2018 01:00ColumbusCBJ-NJDNew Jersey Devils6:1Review0+0

DET Martin Frk

Vítěznou třetici nám uzavře útočník Detroitu Martin Frk. Jediný hráč v NHL, v jehož příjmení se nenachází žádná samohláska, se dokázal i přes krátký čas strávený na ledě (průměrně je to méně než 10 minut na zápas) výrazněji zapsat do tabulek. Proti Bostonu přispěl k oběma gólům Red Wings. První vstřelil a na druhý nahrál. Další gól vstřelil v následujícím utkání proti Islanders, který měl celek z Detroitu dobře rozehraný, když ještě ve třetí třetině vedla Rudá křídla 5:2. Nakonec se ale z vítězství radovali Ostrované, kteří dokonali obrat a vyhráli 7:6 po prodloužení.

07. 02. 2018 01:30Detroit Red WingsDET-BOSBoston Bruins2:3Review1+1
10. 02. 2018 01:00New York IslandersNYI-DETDetroit Red Wings7:6pReview1+0
11. 02. 2018 21:00Washington CapitalsWSH-DETDetroit Red Wings4:5pReview0+0

Poražení

STL Vladimír Sobotka

Na chvost našeho souhrnu tentokrát zařadíme Vladimíra Sobotku. Třicetiletý útočník měl nabitý týden, ve kterém odehrál čtyři zápasy. Nepřipsal si v nich ale ani bod a dokonce si o tři body pohoršil v plus mínus hodnocení.

07. 02. 2018 02:00St. Louis BluesSTL-MINMinnesota Wild2:6Review0+0
09. 02. 2018 02:00St. Louis BluesSTL-COLColorado Avalanche6:1Review0+0
10. 02. 2018 02:00Winnipeg JetsWPG-STLSt. Louis Blues2:5Review0+0
11. 02. 2018 21:00St. Louis BluesSTL-PITPittsburgh Penguins1:4Review0+0