Winnipeg se vrací do play off, Vegas si musí ještě počkat

26. 03. 2018, 16:40 » Review - Autor: NHLportal.cz

NHLportal.cz
(zdroj: NHLportal.cz)
Pětici zápasů nám nabídl včerejší večer a noc z neděle na pondělí a hned dva týmy mohly ráno středoevropského času oslavit zajištěný postup do play off. Vegas, které nehrálo, se to však nepovedlo - Anaheim totiž vyhrál - ale návrat do vyřazovacích bojů slaví po třech letech Winnipeg, jenž v možném preview druhého kola nakonec na nájezdy zdolal Nashville a stal se právě po Predators druhým jistým účastníkem bojů o Stanley Cup ze Západní konference. Právě tento zápas jsme si pro vás rozebrali podrobněji, na zbytek se můžete podívat alespoň prostřednictvím sestřihů.

WPG WINNIPEG - NSH NASHVILLE 5:4s (0:2, 3:2, 1:0, 1:0)

Tryskáči z Winnipegu hostili v pondělním ranním zápase Nashville, který se v první třetině ujal vedení hned 2:0. Ve druhé třetině skóre snižoval Kyle Connor gólem z přesilovky. Za stavu 3:1 si znovu v přesilovce vzali slovo domácí a obránce Dustin Byfuglien, který rychlým švihem k pravé tyči snížil již na 2:3.

Do třetí třetiny se šlo už za stavu 4:3 a trefil se pouze kapitán domácích Blake Wheeler, když srovnal na 4:4.
Zápas nakonec rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých byl jediný hráč neomylný, a to domácí útočník Mark Scheifele, jenž poslal svým nájezdem Winnipeg již definitivně do play off. To si kanadský klub zahraje celkově potřetí v historii (v součtu s Atlantou) a podruhé od přestěhovaní do Manitoby.

Statistické review zápasu najdete ZDE, sestavy týmů ZDE.

PIT PITTSBURGH - PHI PHILADELPHIA 5:4p (1:2, 2:1, 1:1, 1:0)

DAL DALLAS - VAN VANCOUVER 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

MIN MINNESOTA - BOS BOSTON 1:2p (0:0, 0:1, 1:0, 0:1)

EDM EDMONTON - ANA ANAHEIM 4:5p (0:0, 3:1, 1:3, 0:1)

Autor: Lukáš Píša