Boston přeskočil Tampu, Chicagu vychytal výhru účetní

30. 03. 2018, 16:35 » Review - Autor: NHLportal.cz

Deset zápasů nám nabídla noc ze Zeleného čtvrtku na Velký pátek. Kromě klíčových bodů v boji o play off se hrálo také o zajištění vyřazovacích bojů i o čelo Atlantické divize. Na něm poprvé od října není Tampa, kterou díky výhře ve vzájemném utkání přeskočil Boston. Na Východě si pak dva celky - Washington a Toronto - zajistily postup do play off, zatímco na Západě se odehrál jeden z nejlepších příběhů za poslední roky. Chicagu totiž vychytal výhru nad Winnipegem účetní!

BOS BOSTON - TBL TAMPA BAY 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)

Zápas dvou prvních týmů Atlantické divize načal minutu před koncem první třetiny nikdy nedraftovaný hráč domácích Tim Schaller, který dostal přihrávku od Tommyho Wingelse a prostřelil svojí dělovkou Tampy Bay i s jeho brankou.

Necelých třicet vteřin poté se po vyhraném vhazování k puku dostal český útočník David Pastrňák, který mířil střílenou přihrávkou do rohu branky a chtěl najít odkrytého Ryana Donata. Gól k tyči byl nakonec připsán karvinskému rodákovi.

Tampa vlétla do druhé třetiny s větším nasazením a při vyloučení veterána Briana Gionty se v přesilové hře prosadila newyorská posila J.T. Miller, jenž dokázal nasměrovat kotouč do odkryté branky Tuukky Raska.

Za stavu 2:1 hosté značně polevili a ve skvělé akci tří hráčů z Bostonu zvyšoval na 3:1 Patrice Begeron, který dokonal skvělou akci a po přihrávce Toreyho Kruga se nemýlil. Do třetí třetiny šli s lepším pocitem domácí, a tak obránce Victor Hedman našel v útočném pásmu odražený puk a dopravil přízemní střelou puk za záda domácího gólmana.

Vítězství a prvenství v Atlantické divizi už jen pojistil útočník první formace Brad Marchand, který po akci celé první lajny a svých dvou parťáků z útoku už jen pohodlně zakončil do prázdné branky.

Utkání skončilo výsledkem 4:2, a Medvědi mají tak co slavit, i když oba týmy mají postup do play off dávno jistý.

CHI CHICAGO - WPG WINNIPEG 6:2 (2:0, 3:2, 1:0)

Šestatřicetíletý účetní Scott Foster musel dochytat zápas Chicaga s Winnipegem a byla to pro něho určitě nesmírná pocta, když střídal nahrádního golmana Collina Deliaa, který naopak musel nahradit zraněného Antona Forsberga. Ten se zranil už o rozcvičce a tak v hlavě Scottovi určitě zablesklo, že by se mohl dostat do hry.

Tento účetní podepsal s Jestřáby smlouvu těsně před zápasem a pomohl Blackhawks k výhře 6:2 nad Winnipgem.

Rybníkový brankář a kluk, co před patnácti let debutoval v univerzitním hokeji, se zpovídal po zápase novinářům a řekl: "Tenhle zážitek mi už nikdo nikdy nevezme. Určitě budu mít doma co vyprávět. Už se těším, až to řeknu svým dětem a oni to budou moct říct svým kamarádům."

NJD NEW JERSEY - PIT PITTSBURGH 3:4p (1:1, 1:1, 1:1, 0:1)

BUF BUFFALO - DET DETROIT 3:6 (2:1, 0:2, 1:3)

OTT OTTAWA - FLA FLORIDA 3:2p (0:0, 1:2, 1:0, 1:0)

MIN MINNESOTA - DAL DALLAS 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)

NSH NASHVILLE - SJS SAN JOSE 5:3 (2:2, 1:0, 2:1)

CGY CALGARY - CBJ COLUMBUS 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)

VAN VANCOUVER - EDM EDMONTON 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

LAK LOS ANGELES - ARI ARIZONA 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)